Fehér Klára: Idegen víztükör. (Dedikált!) Rogán Miklós rajzaival. Bp., 1959, Szépirodalmi Könyvkiadó. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés. A szerző, Fehér Klára (szül. Weisz Klára) (1919-1996) József Attila-díjas író, újságíró által dedikált példány.
Mesterházi Lajos: A négylábú kutya. (Dedikált!) Bp., 1977, Szépirodalmi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban. A szerző, Mesterházi Lajos (eredetileg Hoffstaedter) (1916-1979) Kossuth- és József Attila-díjas író által dedikált példány.
Daniel M. Jones - Theresa Cheung: Válj eggyé az Erővel! 9 lecke a Jedista Mesterré válásához. Ford.: Rézműves László. Bp., 2017, Kiskapu. Kiadói papírkötés.
Bóka László: A magyar irodalom története a két világháború között 1919-1945. Hozzákötve: Kardos László: Világirodalom. (Thomas Mann, Gorkij, Majakovszkij, Solohov, A. Tolsztoj.) Hozzákötve: Pais Dezső: A magyar irodalmi nyelv. Hozzákötve: A mai magyar nyelvjárások. ELTE BTK. Bp., 1957-1956-1951, Felsőoktatási Jegyzetellátó, 90+70+44+35 p. Átkötött félvászon-kötés. Megjelent 400, 300, és 230 példán...
Fedor Ágnes: Sárga nárcisz. Egy marék vers. 1939-1945. Bp., 1945, Magyar Téka, 39 p. A címlap Gábor Éva munkája. Kiadói illusztrált papírkötés, a gerincen apró szakadással, az elülső borító hullámos.
J. Spillmann: A gyónási titok áldozata. Bp.,(1942.) ,Korda Rt. 2. kiadás. A borító Pál György munkája. Kiadói papírkötés, sérült borítóval és kötéssel, a borító részben elvált a könytesttől.