Gedeon Borsa - István Käfer: Az Országos Széchényi Könyvtár régi cseh és szlovák nyelvű nyomtatványainak katalógusa 1800-ig. Catalogus librorum veterum usque ad annum 1800 in linguae Bohemica et Slavaca impressorum quae in Bibliotheca Nationali Hungariae de Francisco Széchenyi nominata asservantur. Katalóg starych ceskych a slovenskych tlací do roku 1800 v Országos Széchenyi Könyvtár v Budapesti. ...
Tordai Ányos - Magasi Artur: Magyar olvasókönyv a gimnáziumok és leánygimnáziumok III. osztálya számára. Szerk.: Dr. - - és Dr. - - . Bp., 1937, Franklin - Kir. M. Egyetemi Nyomda, 222 p. Kiadói félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, kissé sérült gerinccel, foltos lapokkal, egy javított lappal. "Héber Ref. Reálgimnázium Ungvár" és "A Felvidékért Horthy Miklósné Magyarország Kormányzója Hitve...
1876-tól 1928 június végéig megjelent polgári iskolai közlönyök ismertetése, repertóriuma, a közlönyök cikkíróinak névjegyzéke. Szerk.: Győri Vilmos. Bp., 1929, Országos Polgári Iskolai Tanáregyesület, (Kir. M. Egyetemi Nyomda), 218 p. Kiadói papírkötés, leszakadt borítóval, sérült, hiányos gerinccel, sérült kötéssel.
Proszwimmer Klára: A francia ifjúsági irodalom a XVIII. században és a XIX. század elején. Bibliothéque de l'institut francais á l'université de Budapest 40. Bp., 1939, (Fővárosi-ny.), 108 p. Kiadói papírkötés. + Palos Bernardin: Irodalmunk ismertetése a XIX. század-eleji német folyóiratokban. Pécs, 1929, Dunántúl Egyetemi Nyomdája, 76 p. Kiadói papírkötés, a borító a gerincen kissé szakadt. Felvá...
H. Starke: Wie ich den Buchhandel erlernte. Ein Versuch, das Technische wie das Geistige im Buchhandel auf unterhaltende Art anschaulich zu machen. Leipzig, én., Gustav Uhl. Német nyelven. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel.