cca XIX. sz. eleje /(1813?) Herepei János emlékére írt versek, írások...stb. Nagyrészt a református kollégiumhoz köthető személyek/tanárainak a tollából. Feltehetőleg: "Herepei János emlékezete." Két 'fejezettel: 'Egy igaz ékesen szollónak hasznos papnak derék professornak az idvezult Herepei Jánosnak urnája. Tanítványai háládatosságával meg-koszoruzva." (Szerzők: Herepei Károly, Sebestyén J...
Szabó Magda: A Danaida. A szerző, Szabó Magda (1917-2007) író, költő műfordító által ALÁÍRT példány. Bp.,1968,Szépirodalmi. Második kiadás. Bartha László rajzaival. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, műanyag borítóban.
Kisfaludi Kisfaludy Károly minden munkái V-VI. kötet. A Kisfaludy Társaság megbízásából szerkeszté Schedel Ferencz. [Toldy Ferenc.] Pest, 1842. Kilián György, 2+289+2 p.; 1 (Barabás - Sadler: Kisfaludy Károly halálos ágyán, acélmetszet) t.+2+378+3 p. 4. kiadás. Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötések, kopott borítóval, foxing foltos lapokkal, az V. kötetben címképhiánnyal, ex libris-szel, ré...
Petőfi-Almanach 1909. Szerk.: Dr. Ferenczi Zoltán. Bp., 1909, Petőfi-Ház Hölgybizottsága,(Hornyánszky Viktor-ny.), 477+3 p. Egyetlen kiadás. Átkötött papírkötés. Megjelent 500 számozott példányban: DE ez számozatlan példány!
Szabó Dezső 5 darab könyve: A kötél legendája, Mosolygok, Juhász Gyula, A választójog reformja, A magyar birodalom sajátos arca + Gombos Gyula: Szabó Dezső. A történelem balján I. köt. Bp.,1989,Püski. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papír védőborítóban.
Selecta latini sermonis exempla, e scriptoribus probatissimis excerpta in usum I. humanitatis scholae per regnum Hungariae et adnexarum provinciarum. Budae, 1827, Typis Regiae Universitatis Hungaricae, XL+342 p. Latin nyelven. Félbőr-kötésben, kissé sérült, viseltes borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.