Gyökössy Endre: Mai példázatok. DEDIKÁLT. Jánosy István utószavával. Pap Klára rajzaival. Bp., 1992., Református Zsinati Iroda Sajtóosztálya. Kiadói kartonált papírkötés.
1963-1984 Rév Mária (1927-2010) 9 munkája (különlenyomatok): 1963 A burzsoázia kialakulásának ábrázolása Szaltikov-Scsedrin műveiben.; 1973 Divergences et analogies dans la réception de l'oeuvre littéraire au point de vue sociale.; 1975 Az élet köznapiságának ábrázolása az orosz és a francia irodalomban.; 1977 Világképváltozás és szerkezeti összefüggés a századforduló orosz és francia novellájában...
Dr. Ottó József: Ifjúsági játékok középiskolák számára. Bp., 1897, Lampel Róbert (Wodianer F. és Fiai), 2 sztl. lev.+ 160+(2) p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Átkötött félvászon-kötésben, intézményi bélyegzőkkel, az elülső szennylap és a címlap kissé sérült, a címlap kijár.
Balázs Béla: Az én utam. Összegyüjtött versek. (Budapest), 1945. Athenaeum (ny.) [4] + 278 p. Első kiadás. Tezla 455. Fűzve, illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban. Részben felvágatlan, jó példány.
Kálmán, Vera: Csárdás. Der Tanz meines Lebens. (Dedikált.) (München, 1986). Universitas Verlag (Druck: Jos. C. Huber, Diessen). 230 + [2] p. + 8 t. (kétoldalas táblákon fotóanyag). Első német kiadás. Dedikált: ,,Dr. Horváth István Nagy követ úr, aranyos magyar ember! Köszönöm, hogy itt volt a film Kálmán bemutató. Szeretettel: Vera Kálmán. Hamburg, 3. 4. 86". A jómódú oroszországi zsidó családba ...
Levendel Júlia - Horgas Béla: Pár sor 1-6. [Műhelynapló.] (Dedikált és aláírt.) Budapest, 1983-1985. (Szerzők - Alföldi Nyomda). 92 + [4] p.; 91 + [5] p.; 93 + [3] p.; 93 + [3] p.; 6. kötet: 98 + [2] p. Egyetlen kiadás. Az összesen 3000 példányban készült sorozat első kötetének címoldalán dedikáció: ,,Kollár Albinékat szeretettel üdvözlik itt is. Horgas Béla [és más kézírással]: Levendel Júlia". ...
Zambra Alajos: Giovanni Battista Bodoni (Különlenyomat a Magyar Könyvszemle 1913. évi IV. füzetéből). Bp., 1913, Stephaneum Nyomda. 11 p.. Kiadói papírkötésben.