Number of items: 529

Gyökössy Endre: Mai példázatok. DEDIKÁLT. Jánosy István utószavával. Pap Klára rajzaival. Bp., 1992., Református Zsinati Iroda Sajtóosztálya. Kiadói kartonált papírkötés.
21415.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
1 200 HUF
3,11
3,43
Minimum bid:
1 200 HUF
1 200 1 400 1 600
Hegedűs Árpád: A francia irodalom története. Szentthotthárd, én., Wellisch Béla, 96+4 p. Kiadói papírkötés.
21416.

Available for bidding
600 HUF
1,55
1,71
Minimum bid:
600 HUF
600 700 800
1963-1984 Rév Mária (1927-2010) 9 munkája (különlenyomatok): 1963 A burzsoázia kialakulásának ábrázolása Szaltikov-Scsedrin műveiben.; 1973 Divergences et analogies dans la réception de l'oeuvre littéraire au point de vue sociale.; 1975 Az élet köznapiságának ábrázolása az orosz és a francia irodalomban.; 1977 Világképváltozás és szerkezeti összefüggés a századforduló orosz és francia novellájában.; 1984 A szovjet irodalom Magyarországon a nyolcvanas évek elején.; 1984 Elbeszélés és dráma kölcsönhatása Csehov munkáiban.; +3 orosz nyelvű. Mindegyik a szerző, Rév Mária (1927-2010) irodalomtörténész által Hollós Attila (1933-2023) nyelvész részére DEDIKÁLT példányok!
21417.

1963-1984 Rév Mária (1927-2010) 9 munkája (különlenyomatok): 1963 A burzsoázia kialakulásának ábrázolása Szaltikov-Scsedrin műveiben.; 1973 Divergences et analogies dans la réception de l'oeuvre littéraire au point de vue sociale.; 1975 Az élet köznapiságának ábrázolása az orosz és a francia irodalomban.; 1977 Világképváltozás és szerkezeti összefüggés a századforduló orosz és francia novellájában...

Available for bidding
1 800 HUF
4,66
5,14
Minimum bid:
1 800 HUF
1 800 2 000 2 400
Dr. Ottó József: Ifjúsági játékok középiskolák számára. Bp., 1897, Lampel Róbert (Wodianer F. és Fiai), 2 sztl. lev.+ 160+(2) p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Átkötött félvászon-kötésben, intézményi bélyegzőkkel, az elülső szennylap és a címlap kissé sérült, a címlap kijár.
21418.

Available for bidding
1 800 HUF
4,66
5,14
Minimum bid:
1 800 HUF
1 800 2 000 2 400
21419.

Available for bidding
2 200 HUF
5,70
6,29
Minimum bid:
2 200 HUF
2 200 2 600 3 000
Charteris, Leslie: The Saint Steps In. New York, Fiction Publishing. Kiadói papírkötés, gerincnél kissé szakadt, kopottas állapotban.
21420.

Available for bidding
1 600 HUF
4,15
4,57
Minimum bid:
1 600 HUF
1 600 1 800 2 200
21421.

Available for bidding
600 HUF
1,55
1,71
Minimum bid:
600 HUF
600 700 800
Kálmán, Vera:  Csárdás. Der Tanz meines Lebens. (Dedikált.) (München, 1986). Universitas Verlag (Druck: Jos. C. Huber, Diessen). 230 + [2] p. + 8 t. (kétoldalas táblákon fotóanyag). Első német kiadás. Dedikált: ,,Dr. Horváth István Nagy követ úr, aranyos magyar ember! Köszönöm, hogy itt volt a film Kálmán bemutató. Szeretettel: Vera Kálmán. Hamburg, 3. 4. 86". A jómódú oroszországi zsidó családba született Marija Mendelsons (1907-1999) családjával együtt a szovjet fordulat után Nyugatra költözött. A színésznő itt ismerte meg férjét, Kálmán Imrét, a magyar operett ünnepelt szerzőjét. Önéletrajzi könyvében a nemzetközi operettvilág számos részletéről is beszámol. Prov.: Horváth István (sz. 1943) közgazdász, diplomata, nagykövet. A közgazdász szerző 1966-tól a külkereskedelemben dolgozott, 1979-től az MSZMP Gazdaságpolitikai Bizottságának tagja, 1983-tól hágai, 1984-1991 között bonni nagykövet, majd Horn Gyula külpolitikai tanácsadója. Feliratozott kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
21422.

Kálmán, Vera: Csárdás. Der Tanz meines Lebens. (Dedikált.) (München, 1986). Universitas Verlag (Druck: Jos. C. Huber, Diessen). 230 + [2] p. + 8 t. (kétoldalas táblákon fotóanyag). Első német kiadás. Dedikált: ,,Dr. Horváth István Nagy követ úr, aranyos magyar ember! Köszönöm, hogy itt volt a film Kálmán bemutató. Szeretettel: Vera Kálmán. Hamburg, 3. 4. 86". A jómódú oroszországi zsidó családba ...

Available for bidding
1 000 HUF
2,59
2,86
Minimum bid:
1 000 HUF
1 000 1 200 1 400
Levendel Júlia - Horgas Béla:  Pár sor 1-6. [Műhelynapló.] (Dedikált és aláírt.) Budapest, 1983-1985. (Szerzők - Alföldi Nyomda). 92 + [4] p.; 91 + [5] p.; 93 + [3] p.; 93 + [3] p.; 6. kötet: 98 + [2] p. Egyetlen kiadás. Az összesen 3000 példányban készült sorozat első kötetének címoldalán dedikáció: ,,Kollár Albinékat szeretettel üdvözlik itt is. Horgas Béla [és más kézírással]: Levendel Júlia". A művész házaspár dráma- próza és lírakísérleteket, esszéket közlő sorozata hat füzetben teljes, a sorozat tipográfiáját. Szántó Tibor tervezte. A 2. kötet 25. oldalán ismeretlen kéztől származó jegyzet. Sorozatunkból hiányzik az 5. kötet. Prov.: Kollár Albin. [Kollár Albin (sz. 1949) pedagógus, a dunakeszi Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola és Gimnázium alapító tanára és igazgatója.] Fűzve, egységes kiadói borítóban. Jó példány. Hozzá tartozik: [Aprónyomtatvány] Levendel Júlia és Horgas Béla közös, dedikált névjegykártyája. Az 1980-as évekből származó névjegykártyán a házaspár budapesti lakcíme és telefonszáma. Hátoldalán Levendel Júlia által írt dedikáció: ,,Szeretettel üdvözlünk Benneteket: Pár-sorék". Jó állapotú lap.
21423.

Levendel Júlia - Horgas Béla: Pár sor 1-6. [Műhelynapló.] (Dedikált és aláírt.) Budapest, 1983-1985. (Szerzők - Alföldi Nyomda). 92 + [4] p.; 91 + [5] p.; 93 + [3] p.; 93 + [3] p.; 6. kötet: 98 + [2] p. Egyetlen kiadás. Az összesen 3000 példányban készült sorozat első kötetének címoldalán dedikáció: ,,Kollár Albinékat szeretettel üdvözlik itt is. Horgas Béla [és más kézírással]: Levendel Júlia". ...

Available for bidding
1 000 HUF
2,59
2,86
Minimum bid:
1 000 HUF
1 000 1 200 1 400
21424.

Available for bidding
800 HUF
2,07
2,29
Minimum bid:
800 HUF
800 900 1 000
21425.

Available for bidding
1 400 HUF
3,63
4,00
Minimum bid:
1 400 HUF
1 400 1 600 1 800
Zambra Alajos: Giovanni Battista Bodoni (Különlenyomat a Magyar Könyvszemle 1913. évi IV. füzetéből). Bp., 1913, Stephaneum Nyomda. 11 p.. Kiadói papírkötésben.
21426.

Available for bidding
100 HUF
0,26
0,29
Minimum bid:
100 HUF
100 200 300

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF