3 db könyv - Fekete Sándor: A szibériai métely. Egy Petőfi-legenda feltámadása és újbóli elhantolása. + Illyés Gyula: Tűz vagyok. + Szalai Anna: Koszorúcsata. Kötetenként változó kötésben, jó állapotban.
Váczy János: A magyar irodalom története középiskolák s tanítóképző intézetek használatára. I. köt.: A legrégibb kortól Kisfaludy Károlyig. Szerk.: - -. Bp., 1905, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 1 t.+IV+432 p. 2. kiadás. Korabeli egészvászon-kötés, kassai Szoukup J. Sándor kassai könyvkötészete, foltos, kopott borítóval, aláhúzásokkal és bejelölésekkel.
Edgar Wallace 3 műve: A sárga kígyó, A Polyanthia titka, A repülő gárda. Bp., Dick Manó - Palladis. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítókkal.
Aszalay József: Szellemi röppentyűk, történelmi s humoristikai szinezettel. Pest, 1859, Herz János-ny., 2 sztl. lev.+ 419+(1) p. Átkötött egészvászon-kötésben, kissé foltos lapokkal, a címlapon kisatírozott névbejegyzéssel.
Jónás János - Schack Béla: A magyar és német kereskedelmi levelezés kézikönyve, egyszersmind kereskedelem-ismertető. Bp., [1903], Lampel Róbert, VI+(2)+400 p. Melléklet: Tárgyi és nyelvi magyarázatok, 74+(2) p. Második kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, sérült gerinccel, belül jó állapotban.
Passuth László: Megszólal a sírvilág. Regény. A szerző, Passuth László (1900-1979) író, műfordító által DEDIKÁLT példány! Bp.,1959,Móra, 595+3 p.+15 sztl. lev. Első kiadás! A borító Richter Ilona munkája. Kiadói félvászon-kötés, szakadt kiadói illusztrált papír védőborítóban, kissé kopott borítóval.
The Complete Works of Shakespeare. Edited with a Glossary by W. J. Crag. Mészöly Dezső (1918-2011) Kossuth-díjas író, költő, műfordító autográf possessori bejegyzésével az elülső szennylapon, és a könyvben neki szóló üres borítékkal. London, 1926, Oxford Univesity Press. Kiadói egészvászon-kötésben, javított gerinccel és borítóval, néhány restaurált lappal.