Number of items: 529

Mai magyarok régi magyarokról. Összeáll. Fejtő Ferenc. Bp., 1991, Cserépfalvi. Reprint kiadás. A Szép Szó irodalmi folyóirat különszáma, József Attila A Dunánál c. versének első közlésével, valamint Móricz Zsigmond, Babits Mihály, Kassák Lajos, Ignotus Pál, Fejtő Ferenc, stb. történeti tárgyú érdekes írásaival. Kiadói egészvászon-kötésben,
21487.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
1 200 HUF
3,11
3,43
Minimum bid:
1 200 HUF
1 200 1 400 1 600
Tevan Andor: A könyv évezredes útja. Bp., 1956, Tudományos és Ismeretterjesztő Kiadó, kopott félvászon kötés, sérült papír védőborítóval.
21488.

Available for bidding
1 200 HUF
3,11
3,43
Minimum bid:
1 200 HUF
1 200 1 400 1 600
Nádai Pál: Az Universitas nyomdája. Nagyszombat - Buda - Pest. Bp., é.n., Bíró Miklós. Kiadó papírkötésben, borító sérült és lejár.
21489.

Available for bidding
1 600 HUF
4,15
4,57
Minimum bid:
1 600 HUF
1 600 1 800 2 200
Magyar földmérők arcképcsarnoka. A grafikus, Basilides Sándor (1901-1980) által DEDIKÁLT! Szerk.: Raum Frigyes. Bp., 1976, Budapesti Geodéziai és Térképészeti Vállalat. Kiadói egészvászon-kötésben.
21490.

Available for bidding
2 400 HUF
6,22
6,86
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
21491.

Available for bidding
1 000 HUF
2,59
2,86
Minimum bid:
1 000 HUF
1 000 1 200 1 400
21492.

Available for bidding
1 000 HUF
2,59
2,86
Minimum bid:
1 000 HUF
1 000 1 200 1 400
Kiss Jenő: A magyar könyvtárak. Bp., 1988, Múzsák Közművelődési Kiadó. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.
21493.

Available for bidding
1 000 HUF
2,59
2,86
Minimum bid:
1 000 HUF
1 000 1 200 1 400
Heltai Gáspár: Háló. Kolozsvár 1570. Régi Magyar Könyvtár 36. Bp., 1915., Magyar Tudományos Akadémia. Átkötött félvászon-kötésben,
21494.

Available for bidding
2 000 HUF
5,18
5,71
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Illyés Gyula:  Hősökről beszélek... Szőnyi István képeivel. Budapest, (1945). Sarló kiadás (,,Pátria" Nyomda Rt.) 47 + [1] p. Illyés Gyula költeménye először 1933-ban jelent meg, Erdélyben, a szerző nevének feltüntetése nélkül. Az új kiadás előszavában Illyés Gyula a hosszú költemény születésének körülményeit részletezi, illetve indokolja, hogy a Babits esztergomi házában született költemény miért nem jelenhetett meg a Nyugatban. Oldalszámozáson belül Szőnyi István három egész oldalas illusztrációjával. Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban.
21495.

Illyés Gyula: Hősökről beszélek... Szőnyi István képeivel. Budapest, (1945). Sarló kiadás (,,Pátria" Nyomda Rt.) 47 + [1] p. Illyés Gyula költeménye először 1933-ban jelent meg, Erdélyben, a szerző nevének feltüntetése nélkül. Az új kiadás előszavában Illyés Gyula a hosszú költemény születésének körülményeit részletezi, illetve indokolja, hogy a Babits esztergomi házában született költemény miért...

Available for bidding
2 400 HUF
6,22
6,86
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Mühlbeck Károly:  Mühlbeck Károly vidám fejlécei. [Budapest], (1935). Uj Idők Szerkesztősége [4] p. + 78 t. (kétoldalas). Haránt alakú album. Mühlbeck Károly (1869-1943) grafikusművész, karikaturista a századforduló és a századforduló utáni évek meghatározó grafikusművésze. Ifjúsági könyvek illusztrációi mellett hetilapoknak is készített szatirikus rajzokat. Az Uj Idők képes családi folyóirat az 1910-es évektől közölt a lap felső ötödében vidám karikatúrákat, mely a kor visszásságait, társadalmi jelenségeit örökítette meg. Karikatúra-albumunkhoz Herczeg Ferenc főszerkesztő írt előszót. Néhány oldalon apró foltosság. Zsinórral fűzött, színes, illusztrált, enyhén foltos kiadói borítóban. Jó példány.
21496.

Mühlbeck Károly: Mühlbeck Károly vidám fejlécei. [Budapest], (1935). Uj Idők Szerkesztősége [4] p. + 78 t. (kétoldalas). Haránt alakú album. Mühlbeck Károly (1869-1943) grafikusművész, karikaturista a századforduló és a századforduló utáni évek meghatározó grafikusművésze. Ifjúsági könyvek illusztrációi mellett hetilapoknak is készített szatirikus rajzokat. Az Uj Idők képes családi folyóirat az 1...

Available for bidding
2 400 HUF
6,22
6,86
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Dallos Sándor: Dunántúli legendás könyv. Bp., Nyugat Kiadó és Irodalmi Rt. Kiadói egészvászon kötés, gerinc sérült, kopottas állapotban.
21497.

Available for bidding
3 600 HUF
9,33
10,29
Minimum bid:
3 600 HUF
3 600 4 200 5 000
Petri György versek. 1971-1995. Petri György művei. Pécs,1996,Jelenkor Kiadó. Kiadói papírkötés.
21498.

Available for bidding
2 800 HUF
7,25
8,00
Minimum bid:
2 800 HUF
2 800 3 200 3 800

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF