Number of items: 520

Szász Károly: Költemények Szász Károlytól. I-II. kötet (egybekötve) Első kiadás. Pest, 1861. Heckenast Gusztáv. Első kötet: Ifjuság és szerelem - Élet, család, emlékezés. 246 l., Második kötet: Természet. Búbánat. Haza, történet. 258 l., 1 lev. Kopottas, aranyozott, vaknyomásos kiadói piros félvászon kötésben. Zichy Imre (1909-1999) balkezes amatőr teniszező, gróf és feltaláló. pecsételt ex librisével
21609.

Szász Károly: Költemények Szász Károlytól. I-II. kötet (egybekötve) Első kiadás. Pest, 1861. Heckenast Gusztáv. Első kötet: Ifjuság és szerelem - Élet, család, emlékezés. 246 l., Második kötet: Természet. Búbánat. Haza, történet. 258 l., 1 lev. Kopottas, aranyozott, vaknyomásos kiadói piros félvászon kötésben. Zichy Imre (1909-1999) balkezes amatőr teniszező, gróf és feltaláló. pecsételt ex libris...

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
3 000 HUF
7,77
8,57
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Szerelmes versek. Világirodalmi antológia két évezred költészetéből. Képes Géza, Radnóti Miklós, Szemlér Ferenc, Vas István műfordításai. Budapest, (1941). Szukits Könyvkiadó (Hungária Nyomda Rt.) 139 + [3] p. Egyetlen kiadás. Kolofon: ,,E gyűjteményt angol, észt, finn, francia, görög, latin, német, olasz, orosz, román és spanyol versekből Képes Géza, Radnóti Miklós, Szemlér Ferenc és Vas István fordították. A kötete 1941 október és november havában, a Szukits könyvkiadó megbízásából a Hungária Nyomda Rt. nyomtatta, Lengyel Lajos terve szerint. A kötés Kner Erzsébet, a borítólap B. Csillag Vera munkája". Az első előzéken régi kereskedői könyvjegy, régi ajándékozási bejegyzés és tulajdonosi bélyegzés. Aranyozott, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben, felül vörös festésű lapszélekkel. Jó példány.
21610.

Szerelmes versek. Világirodalmi antológia két évezred költészetéből. Képes Géza, Radnóti Miklós, Szemlér Ferenc, Vas István műfordításai. Budapest, (1941). Szukits Könyvkiadó (Hungária Nyomda Rt.) 139 + [3] p. Egyetlen kiadás. Kolofon: ,,E gyűjteményt angol, észt, finn, francia, görög, latin, német, olasz, orosz, román és spanyol versekből Képes Géza, Radnóti Miklós, Szemlér Ferenc és Vas István f...

Available for bidding
1 800 HUF
4,66
5,14
Minimum bid:
1 800 HUF
1 800 2 000 2 400
Dr. Lux Elvira: Anyának születtem? A szerző, Lux Elvira (1929-2016) szexuálpszichológus, klinikai szakpszichológus által Mohás Lívia "Tippencs" (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. Bp., 2004, Szaktudás Kiadó Ház. Kiadói kartonált papírkötés, Mohás Lívia bejelöléseivel.
21611.

Available for bidding
2 800 HUF
7,25
8,00
Minimum bid:
2 800 HUF
2 800 3 200 3 800
Dr. Th. H. Van De Velde: A tökéletes házasság élettana és megvalósítása. Ford.: Dr. Feldmann Sándor. Bp., 1926, Rozsnyai Károly. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben,
21612.

Available for bidding
1 600 HUF
4,15
4,57
Minimum bid:
1 600 HUF
1 600 1 800 2 200
Szigethy Gábor 2 kötete: Ruttkai. Bp, 1987, Terra-Kossuth Nyomda. + Latinovits. Bp., 1988, Officina Nova. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
21613.

Available for bidding
1 600 HUF
4,15
4,57
Minimum bid:
1 600 HUF
1 600 1 800 2 200
21614.

Charles Bukowski: Erections, ejaculations, exhibitions and general tales of ordinary madness. Edited by Gail Chiarrello. San Franisco, 1979, City Lights Books. Angol nyelven. Kiadói papírkötés, jó állapotban. A szerző, Charles Bukowski (1920-1994) által saját kezűleg írt, rajzos ajánlással (Fuck it!), de az aláírása nélkül. / With autograph illustrated dedication of Charles Bukowski, but without ...

Available for bidding
60 000 HUF
155,44
171,43
Minimum bid:
60 000 HUF
60 000 70 000 80 000
Hajnal Anna:  Hajnal Anna összegyűjtött versei. (Budapest, 1948). Athenaeum (ny.) 224 p. Egyetlen kiadás. A Nyugat harmadik nemzedékéhez sorolt Hajnal Anna (1907-1977) költő, műfordító, kultúraszervező első összegyűjtött verseskötete 1946-ban jelent meg, ,,Összegyűjtött verseim" címmel, ez összkiadást követte két éven belül a költő újabb összkiadása. A kötet nem tartalmazza a szerző 1940-1944 között keletkezett, politikai tartalmú költeményeit, az utolsó oldal tájékoztatása szerint ezek elvesztek. Fűzve, Repcze János rajzával illusztrált kiadói borítóban. Nagyrészt felvágatlan, körülvágatlan, jó példány.
21615.

Hajnal Anna: Hajnal Anna összegyűjtött versei. (Budapest, 1948). Athenaeum (ny.) 224 p. Egyetlen kiadás. A Nyugat harmadik nemzedékéhez sorolt Hajnal Anna (1907-1977) költő, műfordító, kultúraszervező első összegyűjtött verseskötete 1946-ban jelent meg, ,,Összegyűjtött verseim" címmel, ez összkiadást követte két éven belül a költő újabb összkiadása. A kötet nem tartalmazza a szerző 1940-1944 közö...

Available for bidding
1 400 HUF
3,63
4,00
Minimum bid:
1 600 HUF
1 600 1 800 2 200
Jókai Anna: A töve és a gallya. A szerző, Jókai Anna (1932-2017) a Nemzet Művésze címmel kitüntetett, kétszeres Kossuth-díjas és József Attila-díjas író- és költőnő által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas író részére DEDIKÁLT példány! Bp., 1991, Szépirodalmi. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, Mohás Lívia ceruzás bejegyzéseivel és aláhúzásaival.
21616.

Available for bidding
2 000 HUF
5,18
5,71
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
21617.

Available for bidding
1 800 HUF
4,66
5,14
Minimum bid:
1 800 HUF
1 800 2 000 2 400
21619.

Available for bidding
6 000 HUF
15,54
17,14
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Dr. Révay József: Árpádok virága, Szent Imre herceg. Bp., Franklin. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, kopott tokban, kissé kopottas állapotban.
21620.

Available for bidding
5 000 HUF
12,95
14,29
Minimum bid:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
21621.

Available for bidding
3 000 HUF
7,77
8,57
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Auction 479

Viewing: 2 December - 5 December

Item pickup: from 9 December

Deadline for payment: 20 December

Pay-off: from 7 January

  Events