https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: Other rarities

Number of items: 528

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left Auction is over! Item soon called at the auction hall
Hajnal Anna:  Hajnal Anna összegyűjtött versei. (Budapest, 1948). Athenaeum (ny.) 224 p. Egyetlen kiadás. A Nyugat harmadik nemzedékéhez sorolt Hajnal Anna (1907-1977) költő, műfordító, kultúraszervező első összegyűjtött verseskötete 1946-ban jelent meg, ,,Összegyűjtött verseim" címmel, ez összkiadást követte két éven belül a költő újabb összkiadása. A kötet nem tartalmazza a szerző 1940-1944 között keletkezett, politikai tartalmú költeményeit, az utolsó oldal tájékoztatása szerint ezek elvesztek. Fűzve, Repcze János rajzával illusztrált kiadói borítóban. Nagyrészt felvágatlan, körülvágatlan, jó példány.
1
21615.

Hajnal Anna: Hajnal Anna összegyűjtött versei. (Budapest, 1948). Athenaeum (ny.) 224 p. Egyetlen kiadás. A Nyugat harmadik nemzedékéhez sorolt Hajnal Anna (1907-1977) költő, műfordító, kultúraszervező első összegyűjtött verseskötete 1946-ban jelent meg, ,,Összegyűjtött verseim" címmel, ez összkiadást követte két éven belül a költő újabb összkiadása. A kötet nem tartalmazza a szerző 1940-1944 közö...

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
1 400 HUF
3,63
EUR
,
4,00
USD
Number of bids:
1
Minimum bid:
1 600 HUF
1 600 1 800 2 200
Jókai Anna: A töve és a gallya. A szerző, Jókai Anna (1932-2017) a Nemzet Művésze címmel kitüntetett, kétszeres Kossuth-díjas és József Attila-díjas író- és költőnő által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas író részére DEDIKÁLT példány! Bp., 1991, Szépirodalmi. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, Mohás Lívia ceruzás bejegyzéseivel és aláhúzásaival.
1
21616.

Jókai Anna: A töve és a gallya. A szerző, Jókai Anna (1932-2017) a Nemzet Művésze címmel kitüntetett, kétszeres Kossuth-díjas és József Attila-díjas író- és költőnő által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas író részére DEDIKÁLT példány! Bp., 1991, Szépirodalmi. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, Mohás Lívia ceruzás bejegyzéseivel és aláhúzásaival.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
2 000 HUF
5,18
EUR
,
5,71
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Kassák Lajos: Három történet. Bp.,(1935), Cserépfalvi, 308+4 p. Kiadói egészvászon-kötés.
1
21617.

Kassák Lajos: Három történet. Bp.,(1935), Cserépfalvi, 308+4 p. Kiadói egészvászon-kötés.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
1 800 HUF
4,66
EUR
,
5,14
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
1 800 HUF
1 800 2 000 2 400
1905 Ország Világ. Szépirodalmi képes hetilap. Jubiláris almanach. Szerk.: Váradi Antal, Falk Zsigmond. Bp., Országos Irodalmi Rt. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, sérült hiányos gerinccel.
1
21618.

1905 Ország Világ. Szépirodalmi képes hetilap. Jubiláris almanach. Szerk.: Váradi Antal, Falk Zsigmond. Bp., Országos Irodalmi Rt. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, sérült hiányos gerinccel.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
4 800 HUF
12,44
EUR
,
13,71
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
4 800 HUF
4 800 5 500 6 500
Cynthia A. Kierner: Traders and Gentlefolk. The Livingstons of New York, 1675-1790. Ithaca (N.Y.), 1992, Cornell University Press. Kiadói egészvászon kötésben, kissé kopott papír védőborítóval.
1
21619.

Cynthia A. Kierner: Traders and Gentlefolk. The Livingstons of New York, 1675-1790. Ithaca (N.Y.), 1992, Cornell University Press. Kiadói egészvászon kötésben, kissé kopott papír védőborítóval.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
6 000 HUF
15,54
EUR
,
17,14
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Dr. Révay József: Árpádok virága, Szent Imre herceg. Bp., Franklin. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, kopott tokban, kissé kopottas állapotban.
1
21620.

Dr. Révay József: Árpádok virága, Szent Imre herceg. Bp., Franklin. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, kopott tokban, kissé kopottas állapotban.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
5 000 HUF
12,95
EUR
,
14,29
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
Újváry Sándor 2 könyve: Hajnali vadászat; Szabálytalan önéletrajz. München, 1960-1976, Újváry "Griff" Verlag. Emigráns kiadás. Kiadói papírkötés/egészvászon-kötés, kissé foltos, kopott, sérült kiadói papír védőborítóban.
1
21621.

Újváry Sándor 2 könyve: Hajnali vadászat; Szabálytalan önéletrajz. München, 1960-1976, Újváry "Griff" Verlag. Emigráns kiadás. Kiadói papírkötés/egészvászon-kötés, kissé foltos, kopott, sérült kiadói papír védőborítóban.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
3 000 HUF
7,77
EUR
,
8,57
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Teleki László válogatott munkái I-II. Magyar Századok sorozat. Szerkesztette és a bevezető tanulmányt írta: Kemény G. Gábor. Bp., 1961, Szépirodalmi. Fekete-fehér képmellékletekkel. Kiadói egészvászon kötésben, gyűrött, szakadt papír védőborítóval. Megjelent 2300 példányban.
1
21622.

Teleki László válogatott munkái I-II. Magyar Századok sorozat. Szerkesztette és a bevezető tanulmányt írta: Kemény G. Gábor. Bp., 1961, Szépirodalmi. Fekete-fehér képmellékletekkel. Kiadói egészvászon kötésben, gyűrött, szakadt papír védőborítóval. Megjelent 2300 példányban.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
3 000 HUF
7,77
EUR
,
8,57
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
József Attila összes versei és műfordításai. Sajtó alá rendezte: Bálint György. Pérely Imre rajzaival. Bp., [1940], Cserépfalvi,(Pápai Ernő-Nagy Sándor-ny.), 544 p. Kiadói aranyozott kék egészvászon-kötés, kopott borítóval.
1
21623.

József Attila összes versei és műfordításai. Sajtó alá rendezte: Bálint György. Pérely Imre rajzaival. Bp., [1940], Cserépfalvi,(Pápai Ernő-Nagy Sándor-ny.), 544 p. Kiadói aranyozott kék egészvászon-kötés, kopott borítóval.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
3 800 HUF
9,84
EUR
,
10,86
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
3 800 HUF
3 800 4 400 5 000
Iványi Ferenc: A virrasztó. Bod Péter életének regénye 1712-1769. A szerző, Iványi Ferenc által Bresztovszky Ede (1889-1963) író, újságíró, műfordító részére DEDIKÁLT példány. Erdélyi Írások. Bp.,1942, Singer és Wolfner. Kiadói papírkötés.
1
21624.

Iványi Ferenc: A virrasztó. Bod Péter életének regénye 1712-1769. A szerző, Iványi Ferenc által Bresztovszky Ede (1889-1963) író, újságíró, műfordító részére DEDIKÁLT példány. Erdélyi Írások. Bp.,1942, Singer és Wolfner. Kiadói papírkötés.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
1 600 HUF
4,15
EUR
,
4,57
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
1 600 HUF
1 600 1 800 2 200
Vitályos László, Orosz László: Ady bibliográfia 1896-1970. Ady Endre önállóan megjelent művei és az Ady-irodalom. A Magyar Tudományos Akadémia könyvtárának kiadványai. Bp., 1972, Magyar Tudományos Akadémia Könyvtárának Kiadványa. Megjelent 800 példányban. Volt könyvtári példány. Átkötött.
1
21625.

Vitályos László, Orosz László: Ady bibliográfia 1896-1970. Ady Endre önállóan megjelent művei és az Ady-irodalom. A Magyar Tudományos Akadémia könyvtárának kiadványai. Bp., 1972, Magyar Tudományos Akadémia Könyvtárának Kiadványa. Megjelent 800 példányban. Volt könyvtári példány. Átkötött.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
1 600 HUF
4,15
EUR
,
4,57
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
1 600 HUF
1 600 1 800 2 200
Babiczky Béla:  Könyvtári feldolgozó munka II. rész -Osztályozás és szakkatalógus-szerkesztés  A Tanítóképző Intézet II. évfolyama számára (népművelő-könyvtáros-szak) : Bp., 1973. Tankönyvkiadó. Sérült papírkötésben
1
21626.

Babiczky Béla: Könyvtári feldolgozó munka II. rész -Osztályozás és szakkatalógus-szerkesztés A Tanítóképző Intézet II. évfolyama számára (népművelő-könyvtáros-szak) : Bp., 1973. Tankönyvkiadó. Sérült papírkötésben

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
300 HUF
0,78
EUR
,
0,86
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
300 HUF
300 400 500

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Filter auction items

further page navigation

Contact

Opening hours

  • Monday: 12-17
  • Tuesday-Wednesday: 10-17
  • Thursday: 10-19
  • Friday: closed
  • Weekend: closed

Our sites

© 2011-2024 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com//feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
H
Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment