Hajnal Anna: Hajnal Anna összegyűjtött versei. (Budapest, 1948). Athenaeum (ny.) 224 p. Egyetlen kiadás. A Nyugat harmadik nemzedékéhez sorolt Hajnal Anna (1907-1977) költő, műfordító, kultúraszervező első összegyűjtött verseskötete 1946-ban jelent meg, ,,Összegyűjtött verseim" címmel, ez összkiadást követte két éven belül a költő újabb összkiadása. A kötet nem tartalmazza a szerző 1940-1944 közö...
Jókai Anna: A töve és a gallya. A szerző, Jókai Anna (1932-2017) a Nemzet Művésze címmel kitüntetett, kétszeres Kossuth-díjas és József Attila-díjas író- és költőnő által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas író részére DEDIKÁLT példány! Bp., 1991, Szépirodalmi. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, Mohás Lívia ceruzás bejegyzéseivel és aláhúzásaival.
Cynthia A. Kierner: Traders and Gentlefolk. The Livingstons of New York, 1675-1790. Ithaca (N.Y.), 1992, Cornell University Press. Kiadói egészvászon kötésben, kissé kopott papír védőborítóval.
Teleki László válogatott munkái I-II. Magyar Századok sorozat. Szerkesztette és a bevezető tanulmányt írta: Kemény G. Gábor. Bp., 1961, Szépirodalmi. Fekete-fehér képmellékletekkel. Kiadói egészvászon kötésben, gyűrött, szakadt papír védőborítóval. Megjelent 2300 példányban.
József Attila összes versei és műfordításai. Sajtó alá rendezte: Bálint György. Pérely Imre rajzaival. Bp., [1940], Cserépfalvi,(Pápai Ernő-Nagy Sándor-ny.), 544 p. Kiadói aranyozott kék egészvászon-kötés, kopott borítóval.
Babiczky Béla: Könyvtári feldolgozó munka II. rész -Osztályozás és szakkatalógus-szerkesztés A Tanítóképző Intézet II. évfolyama számára (népművelő-könyvtáros-szak) : Bp., 1973. Tankönyvkiadó. Sérült papírkötésben