Kornis Mihály: Napkönyv. Történetünk hőse. A szerző, Kornis Mihály (1949-) József Attila-díjas író, drámaíró által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas író részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1994, Pesti Szalon. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Nagy Karola: Itt voltam... Egy lélek vándorlása és elhamvadása. Benedek Marcell előszavával Sajtó alá rendezte és életrajzi adatokkal ellátta Benamy Sándor Bp. (1934.) Epocha. 1 t. 306 l. Nagy Karola (1906-1933) erdélyi magyar író, újságíró a Brassói Lapok, Népújság és bukaresti lapok munkatársa volt. A nagyon fiatalon elhunyt író életművének egyetlen teljes kiadása a kötet. Kiadói, laza egészvász...
Bíró József 4 műve. A szerző, Bíró József (1951- ) költő, író, képzőművész által Ladányi József (1955-) művészettörténésznek DEDIKÁLT példányok. A Tükörmáglya c. kötetben a szerző Ladányi Józsefhez írt autográf levelével. Szájzár. Három könyv. (1985-1995.) Bp., 1997, Új Mandátum - Hatodik Síp Alapítvány. Kiadói papírkötés..; Kado. Bp., 2007, Orpheusz. Kiadói papírkötés.; Vénusz légycsapója. B...
Széles Klára 3 műve. Mind a 3 a szerző, Széles Klára (1936-) irodalomtörténész, kritikus által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. Hálás utókor? Miskolc, 2000, Felsőmagyarország Kiadó. Kiadói papírkötés.; Henszlmann Imre művészetelmélete és kritikusi gyakorlata. Irodalomtörténeti Füzetek 126. sz. MTA Irodalomtudományi Intézete. Bp., 1992., Argumen...
Fekete Gyula: A fiú meg a katonák. Regény. A szerző, Fekete Gyula (1922-2010) háromszoros József Attila-díjas író, szociográfus, újságíró által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas író részére DEDIKÁLT példány. Bp.,1972., Szépirodalmi. Kiadói egészvászon-kötés.