Jókai Anna: Mi ez az álom? A szerző, Jókai Anna (1932-2017) a Nemzet Művésze címmel kitüntetett, kétszeres Kossuth-díjas és József Attila-díjas író- és költőnő által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas író részére DEDIKÁLT példány! Bp., 1990, Szépirodalmi. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Heltai Jenő: Lumpáciusz Vagabundusz vagy a három jómadár. Nestroy bohózatos mesejátéka (1833). Három felvonás (előjáték és kilenc kép). A mai színpadra átírta és versbe szedte - -. Bp., 1943, Szerzői, Athenaeum, 163 p. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, sérült gerinccel, a borítón kis kopásnyomokkal.
Karinthy Frigyes: Két hajó. Elbeszélések. Új Egyetemes Regénytár. Bp.,1944, Új Idők (Singer és Wolfner.) Kiadói kartonált papírkötés, kopott borítóval, sérült gerinccel.
Tóth László: Májusfa. Verses játék egy fölvonásban. Bp., 1923, Pallas, 81+(1) p.+3 t. A címlap és az illusztrációk Prihoda István munkái. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, egy kijáró képtáblával. Megjelent 500 számozott példányban, ebből a 67. (a szerző aláírása nélkül).
Szerb Antal 2 műve: A varázsló eltöri pálcáját. Bp., 1948, Révai. Posztumusz első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé foltos borítóval, laza kötéssel, címlapon apró sérüléssel, azt követő lapok szélén apró szakadással.
Révész Béla: Negyvenöt miniatűr. Fáy Dezső illusztrációival. (Bp., 1922), Mentor (Globus-ny.), 214+(2) p. Egyetlen kiadás. Oldalszámozáson belül Fáy Dezső 15 egészoldalas fametszetével. Kiadói papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval, belül nagyrészt jó állapotban
Genius Kis Lexikona. Nyolcszáz képpel és harminckét műmelléklettel. Bp., 1933, Genius. Kiadói egészvászon kötés, belül a gerincnél részben levált, kopottas állapotban.