A fasiszta, szovjetellenes, antidemokratikus sajtótermékek I-II. számú jegyzéke. [Budapest], 1946. Magyar Miniszterelnökség Sajtóosztálya (Szikra Irodalmi és Lapkiadóvállalat Rt.) 72 p.; 63 + [1] p. Az Ideiglenes Nemzeti Kormány az 530/1945. M. E. számú, 1945. február 26-án kelt rendelet alapján betiltotta a fasiszta és/vagy szovjetellenes sajtótermékek forgalmazását, illetve intézkedett azok bevo...
Dr. Beöthy Zsolt: Esztetika. A tragikum és a tragikai művészet. - - egyetemi ny. r. tanár előadásai után jegyezte és kiadta: Csobán András. Bp., 1904, Kun S. Antiquarius és könyvkereskedő, 383+(3) p. Stencilezéssel sokszorosított egyetemi jegyzet. Kiadói egészvászon-kötés, kissé koszos borítóval, néhány lap széle kissé sérült. Az utolsó lapokon kézzel írt névmutatóval.
Dr. Ballagi Mór: Új teljes német és magyar szótár tekintettel ... a természettudományokban, az uj törvényhozásban, a kereskedelemben szokásos szak- és műszavakra. Német-magyar rész. Negyedik kiadás. Bp., 1870, Heckenast. Korabeli félbőr kötésben sérült gerinccel
Tóth Szabolcs Töhötöm: Első leütés. Gyakorlati újságírás nem csak kezdőknek. Bp., 2011, Másfél Flekk Kiadó. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
Bitó László 6 műve. Mind a szerző, Bitó László (1934-2021) író, kutatóorvos által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példányok. Ábrahám és Izsák. Ford.: Rakovszky Zsuzsa. Bp., 1998, Magyar Könyvklub. Kiadói kartonált papírkötés.; Izsák tanítása. hn., 2000, Argumentum. Kiadói kartonált papírkötés.; Sámson. A vadon fia. Bp., 2018., Noran Libro. Kiadói kar...
A Magyar Társadalom Lexikonja. Bp., 1930, Magyar Társadalom Lexikonja Kiadóvállalat. Aranyozott gerincű kiadói félbőr kötés, 640+82 (fekete-fehér fotók) p. Első kiadás.