Márai Sándor 3 műve (+ 1 tanulmánykötet): Válás Budán. Bp., 1945, Révai. Kiadói félvászon-kötés, kissé koszos, foltos borítóval. + A hang. Sértődöttek I. köt. Bp., 1947, Révai. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés. + A gyertyák csonkig égnek. Bp., 2023, Helikon. Kiadói papírkötés, a lapok egy részén kisebb folttal, a címlapon ajándékozási bejegyzéssel. + Fried István: ,,...egyszer mindenkinek el ke...
Közhasznú esmeretek tára. A' Conversations-Lexicon szerént Magyarországra alkalmaztatva. II köt.:Baco-Canonisatio. Pest, 1831, Wigand Ottó (Landerer-ny.), 582 p. Korabeli, aranyozott gerincű félbőr-kötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel, a hátsó táblán a borítás sérült, névbejegyzéssel.
A magyar irodalom története I. Szerk.: Beöthy Zsolt, Badics Ferenc. I. kötet: A legrégibb időktől Kisfaludy Károly felléptéig. Bp., 1906, Athenauem, kopott, sérült félbőr kötés.
Az Erdélyi Szépmíves Céh jubileumi díszkiadása, 4 kötet: Kós Károly: Az országépítő.; Áprily Lajos: A láthatatlan írás.; Kovács László (szerk.): Séta bölcsőhelyem körül.; Kemény János: Kokó és Szokrátesz. Kolozsvár, [1934-1940], Erdélyi Szépmíves Céh. Kiadói egészvászon-kötés, változó állapotban, kissé foltos borítókkal.
Jókai Anna: Az ifjú halász és a tó. Összegyűjtött novellák. A szerző, Jókai Anna (1932-2017) a Nemzet Művésze címmel kitüntetett, kétszeres Kossuth-díjas és József Attila-díjas író- és költőnő által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas író részére DEDIKÁLT példány! Bp.,1992, Szépirodalmi. Kiadói kartonált papírkötés.
Esterházy Péter 3 darab könyve: Találunk szavakat, Kis magyar pornográfia, Hrabal könyve + Kulcsár Szabó Ernő: Esterházy Péter. Utóbbi kissé foltos lapokkal.