Books: Social sciences

Number of items: 110

20602.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
4 000 HUF
10,36
11,43
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
20603.

Décsy, Gy[ula]: Eine Slowakische Medizinische Handschrift aus dem 17. Jahrhundert. Monographische Bearbeitung eines Sprachdenkmals. Slawische Sprachdenkmäler aus Ungarn 2. Egy XVII. századi szlovák orvosi kézirat. Nyelvemlék-monográfia. Magyarországi Szláv Nyelvemlékek 2. Bp., 1956, Akadémiai, 303+1 p.+VIII t. Német, szlovák nyelven. Magyar és orosz nyelvű összefoglalóval. Kiadói egészvászon-kötés...

Available for bidding
4 400 HUF
11,40
12,57
Minimum bid:
4 400 HUF
4 400 5 000 6 000
20604.

Available for bidding
3 200 HUF
8,29
9,14
Minimum bid:
3 200 HUF
3 200 3 800 4 400
Heller Farkas: Közgazdaságtan. I-II. köt. I. köt.: Elméleti közgazdaságtan. II. kötet. Közgazdasági politika. Bp.,1920-1921, Németh József. Félvászon kötés, ajándékozási bejegyzéssel, kissé kopottas állapotban.
20605.

Available for bidding
3 000 HUF
7,77
8,57
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Pekár Károly: Physiologiai és psycholgiai aesthetika. Az aesthetikai érzések psychophysiologiája. Positiv Aesthetika. Bp., 1897., Hornyánszky Viktor, XIV+672 p. Átkötött félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kissé kopott borítóval.
20606.

Available for bidding
5 000 HUF
12,95
14,29
Minimum bid:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
Szöllősy Pál - Balla Bálint (szerk.): Európa keresztútjain. Az európai protestáns magyar szabadegyetem 33 éve. Basel-Budapest, 2003, EPMSZ. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
20607.

Available for bidding
4 000 HUF
10,36
11,43
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
20608.

Janet, Paul: A politikai tudomány története az erkölcstanhoz való viszonyában. I-III. köt. Ford.: Lőrincz Béla és Angyal Dávid. MTA Könyvkiadó Vállalata új folyam VIII-IX-X. Bp., 1891-1892.,MTA,(Franklin- Hornyánszky-ny.), VI+2+608 p.; 4+543+1 p.;4+567 p. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötések, márványozott lapélekkel, kopott borítóval, az I. kötet gerince javított, a III. kötet gerincének f...

Available for bidding
10 000 HUF
25,91
28,57
Minimum bid:
10 000 HUF
10 000 12 000 14 000
Greguss Pál: Bevezetés az örökléstanba. A szerző, Greguss Pál (1889-1984) botanikus által Fülei Fülei-Szántó Endre (1890-1958) jogász, egyetemi tanár, író DEDIKÁLT példány. Bp., 1935, Novák Rudolf és Társa, (Szeged, "Árpád"-ny.), 222 p. Átkötött egészvászon-kötés, bekötött papírborítóval.
20609.

Available for bidding
3 000 HUF
7,77
8,57
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Fináczy Ernő:  A középkori nevelés története. Vezérfonal egyetemi előadásokhoz. Budapest, 1926. Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. VI + [4] + 333 + [1] p. Fináczy Ernő (1860-1935) pedagógus, egyetemi tanár, a magyar neveléstörténet rendszerezője. A korábban klasszika-filológiával foglalkozó tudós az 1890-es évektől a didaktikával, pedagógiával és neveléstörténettel foglalkozott. Jelentős, az egyetemes és magyar neveléstörténet évezredeit összefoglaló munkája négy kötetben az ókori kezdetektől 1800-ig foglalja össze a pedagógia történetét. Az olvasmányos stílusban megírt monográfia önmagában is megálló, középkori része az evangéliumi kezdetektől az egyházatyák, majd a kolostori nevelés, és az ezt kiegészítő első egyetemek, majd humanista akadémiák történetéig vizsgálja a folyamatot. A középkori kötet első kiadása 1914-ben jelent meg, példányunk a második kiadásból való. Példányunkból a címlap hiányzik, az első fedőborítón kereskedői könyvjegy. Fűzve, enyhén sérült gerincű, feliratozott kiadói borítóban. Jó példány.
20610.

Fináczy Ernő: A középkori nevelés története. Vezérfonal egyetemi előadásokhoz. Budapest, 1926. Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. VI + [4] + 333 + [1] p. Fináczy Ernő (1860-1935) pedagógus, egyetemi tanár, a magyar neveléstörténet rendszerezője. A korábban klasszika-filológiával foglalkozó tudós az 1890-es évektől a didaktikával, pedagógiával és neveléstörténettel foglalkozott. Jelentős, az egyeteme...

Available for bidding
3 000 HUF
7,77
8,57
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
20611.

Available for bidding
4 000 HUF
10,36
11,43
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
2 db könyv - Freud, Sigmund: Önéletrajzi írások. 1989, Cserépfalvi. + Önarckép háttérrel. Magyar pszichológusok önéletrajzi írásai. Bp., 1998, Pólya Kiadó. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
20612.

Available for bidding
5 500 HUF
14,25
15,71
Minimum bid:
5 500 HUF
5 500 6 500 7 500
Grabmann, Martin: Mittelalterliches Geistesleben. Abhandlungen zur Geschichte der Scholastik und Mystik. I-III. köt. Hildesheim, 1984, Georg Olms Verlag. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, jó állapotban, fóliában.
20613.

Available for bidding
8 000 HUF
20,73
22,86
Minimum bid:
8 000 HUF
8 000 9 500 11 000

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF