https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: Social sciences

Number of items: 110

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left Auction is over! Item soon called at the auction hall
Kecskés Pál:  A bölcselet története főbb vonásaiban. Budapest, [1944]. Szent István-Társulat (Stephaneum ny.) 712 p. Kecskés Pál (1895-1976) római katolikus pap, teológus és filozófus általános filozófiatörténeti bevezetője. A munka a keleti, ókori és középkori filozófiák kérdéseinek vizsgálata után döntően a nyugati filozófia racionalista, idealista és kortárs irányzataira fektet nagy hangsúlyt, különös tekintettel Descartes és Kant munkásságára. A munka végén a hazai filozófia évszázadainak áttekintése, a kortárs magyar filozófusok eredményeinek ismertetésével. Kecskés Pál műve először 1933-ban jelent meg, példányunk a második, átdolgozott kiadásból való. A címlapon régi tulajdonosi bejegyzés, néhány oldalon aláhúzások, szövegkiemelések, széljegyzetek. Példányunk fűzése a hátsó előzéknél enyhén meglazult. Aranyozott, enyhén sérült gerincű korabeli félvászon kötésben. Jó példány.
1
20614.

Kecskés Pál: A bölcselet története főbb vonásaiban. Budapest, [1944]. Szent István-Társulat (Stephaneum ny.) 712 p. Kecskés Pál (1895-1976) római katolikus pap, teológus és filozófus általános filozófiatörténeti bevezetője. A munka a keleti, ókori és középkori filozófiák kérdéseinek vizsgálata után döntően a nyugati filozófia racionalista, idealista és kortárs irányzataira fektet nagy hangsúlyt, ...

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
4 000 HUF
10,36
EUR
,
11,43
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
J. J. Rousseau: Les confessions I.-II.. illustrated by Maurice Leloir and others. Belford, 1889. Clarke & Co.,Kiadói , aranyozott félbőr kötésben, minimális kopással. Heliogravür illusztrációkkal
1
20615.

J. J. Rousseau: Les confessions I.-II.. illustrated by Maurice Leloir and others. Belford, 1889. Clarke & Co.,Kiadói , aranyozott félbőr kötésben, minimális kopással. Heliogravür illusztrációkkal

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
20 000 HUF
51,81
EUR
,
57,14
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
20 000 HUF
20 000 24 000 28 000
Thieme, F[riedrich] W[ilhelm]: Neues vollständiges Hand-Wörterbuch der Englischen und Deutschen Sprache mit Berücksichtigung aller grammatischen Uregelmmaßigkeiten. A new and complete pocket-dictionary of the English and German languages containting the irregularities of grammer by - -. I-II. Brunswick/Braunschweig, 1849, Friedrich Vieweg und Sohn, 10+388 p.;6+416 p. Német és angol nyelven. 3. kiadás. Korabeli pergamen-kötés, a II. kötet címlapja és elülső előzéklapja foltos, kopott borítókkal.
1
20616.

Thieme, F[riedrich] W[ilhelm]: Neues vollständiges Hand-Wörterbuch der Englischen und Deutschen Sprache mit Berücksichtigung aller grammatischen Uregelmmaßigkeiten. A new and complete pocket-dictionary of the English and German languages containting the irregularities of grammer by - -. I-II. Brunswick/Braunschweig, 1849, Friedrich Vieweg und Sohn, 10+388 p.;6+416 p. Német és angol nyelven. 3. kia...

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
4 800 HUF
12,44
EUR
,
13,71
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
4 800 HUF
4 800 5 500 6 500
Milde, Vincenz Eduard: Lehrbuch der allgemeine Erziehungskunde im Auszuge. Als Leitfaden bey den öffentlichen Vonlesungen von Vincenz Eduard Milde. Neue unveränderte Auflage. Erster-Zweiter Theil. [Teljes, egybekötve.] [Bécs] Wien, 1843. Bey Schaumburg und Comp. (Gedruckt bey Ferdinand Ullrich). IV + 216 p.; 204 p. Vincenz Eduard Milde (1777-1853) bécsi udvari káplán, pedagógiai író, egyetemi tanár, 1832-től Bécs konzervatív érseke. Általános feltűnést keltő pedagógiai ismerettára a neveléstan minden területére kiterjed, pontokba szedett ismerettára egyben reformjavaslat is: az elsők egyikeként ismeri el a testmozgás fontosságát a növendékek nevelése során. A fontos pedagógiai munka először 1811-1813-ban jelent meg, két részben. A címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés, példányunk repülő előzékei hiányoznak. Aranyozott, enyhén sérült gerincű kiadói félvászon kötésben, pávamintás festésű lapszélekkel.
1
20617.

Milde, Vincenz Eduard: Lehrbuch der allgemeine Erziehungskunde im Auszuge. Als Leitfaden bey den öffentlichen Vonlesungen von Vincenz Eduard Milde. Neue unveränderte Auflage. Erster-Zweiter Theil. [Teljes, egybekötve.] [Bécs] Wien, 1843. Bey Schaumburg und Comp. (Gedruckt bey Ferdinand Ullrich). IV + 216 p.; 204 p. Vincenz Eduard Milde (1777-1853) bécsi udvari káplán, pedagógiai író, egyetemi taná...

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
2 400 HUF
6,22
EUR
,
6,86
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Toldy Ferenc:  Az új magyar orthologia. Budapest, 1875. Magyar Tudományos Akadémia (Athenaeum ny.) 28 p. Toldy Ferenc (1805-1875) irodalomtörténész, kritikus, a Magyar Tudományos Akadémia igazgatótanácsának tagja, a Kisfaludy-Társaság másodelnöke szenvedélyes hangú vitairatát az Akadémia 1875. március 15-i ülésén olvasta fel. Az írásban a Magyar Nyelvőr szakfolyóirat nyelvvédelmi szemléletével vitatkozik. (Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből. IV. kötet, VIII. szám.) Pamlényi 60. o. Fűzve, foltos kiadói borítóban. Nagyrészt felvágatlan példány.
1
20618.

Toldy Ferenc: Az új magyar orthologia. Budapest, 1875. Magyar Tudományos Akadémia (Athenaeum ny.) 28 p. Toldy Ferenc (1805-1875) irodalomtörténész, kritikus, a Magyar Tudományos Akadémia igazgatótanácsának tagja, a Kisfaludy-Társaság másodelnöke szenvedélyes hangú vitairatát az Akadémia 1875. március 15-i ülésén olvasta fel. Az írásban a Magyar Nyelvőr szakfolyóirat nyelvvédelmi szemléletével vit...

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
1 800 HUF
4,66
EUR
,
5,14
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
1 800 HUF
1 800 2 000 2 400
,,A tömeg" Az ,,Emberismeret" folyóirat különszáma. Szerkesztik: Székely Béla és Kulcsár István. II. évfolyam, 2. szám. (1936. január.) (Budapest), 1936. Kellner Albert ny. 111 + [1] p. A Székely Béla szerkesztő, szakíró ötlete alapján tematikus különszámonként is terjesztett füzet az ,,Emberismeret" című pszichológiai, grafológiai és pedagógiai folyóirathoz tartozik, melynek e különszáma a diktatúrák és társadalmi neurózisok növekvő jelenléte miatt különösen aktuális tömeglélektan elméletére koncentrál. A tartalomból: Albert Einstein és Sigmund Freud: Kell-e háború? - Ligeti Pál: A diktatúrák keletkezésének lélektana - Székely Béla: Az antiszemitizmus lélektana - Gésmey Pál: A szociálizmus pszichológiája - Karl Tenkitz: Tömegpszichológia és szexuálpolitika (Mit akar a szex-pol?). A belső borítókon képes kiadói könyvhirdetések. Fűzve, enyhén sérült, javított kiadói borítóban.
1
20619.

,,A tömeg" Az ,,Emberismeret" folyóirat különszáma. Szerkesztik: Székely Béla és Kulcsár István. II. évfolyam, 2. szám. (1936. január.) (Budapest), 1936. Kellner Albert ny. 111 + [1] p. A Székely Béla szerkesztő, szakíró ötlete alapján tematikus különszámonként is terjesztett füzet az ,,Emberismeret" című pszichológiai, grafológiai és pedagógiai folyóirathoz tartozik, melynek e különszáma a diktat...

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
1 800 HUF
4,66
EUR
,
5,14
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
1 800 HUF
1 800 2 000 2 400
Bihari gyermekmondókák. Szerk.: Faragó József és Fábián Imre. Bukarest, 1982, Kriterion. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, szakadt, kopott kiadói papír védőborítóban.
1
20620.

Bihari gyermekmondókák. Szerk.: Faragó József és Fábián Imre. Bukarest, 1982, Kriterion. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, szakadt, kopott kiadói papír védőborítóban.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
3 800 HUF
9,84
EUR
,
10,86
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
3 800 HUF
3 800 4 400 5 000
Türck, Hermann:  The Man of Genius. (Translated by George J. Tamson.) Berlin, 1914. Wilhelm Borngräber Verlag (Printed by Spamer, Leipzig). [12] + 483 + [1] p. Első angol kiadás. Hermann Türck (1856-1933) német esszéíró, irodalomtörténész filozófiai igényű elemzései az emberi géniusz mibenlétéről, neves írók, drámaírók művei (Shakespeare Hamletje, Goethe Faustja, Byron Manfrédja), hadvezérek, filozófusok, gondolkodók, vallásalapítók életútjának elemzése alapján (Nagy Sándor, Julius Caesar, Napóleon; Spinoza és Schopenhauer; Buddha és Krisztus; Darwin és Lombroso; Sterner, Nietzsche és Ibsen életpéldájának analízise útján). Az angol fordítás a hatodik német kiadás alapján készült. Az első előzéken régi tulajdonosi szárazbélyegzés, a címlap előtt régi tulajdonosi bejegyzés. Aranyozott, enyhén foltos kiadói egészvászon kötésben, felül aranyozott festésű lapszélekkel. Körülvágatlan, jó példány.
1
20621.

Türck, Hermann: The Man of Genius. (Translated by George J. Tamson.) Berlin, 1914. Wilhelm Borngräber Verlag (Printed by Spamer, Leipzig). [12] + 483 + [1] p. Első angol kiadás. Hermann Türck (1856-1933) német esszéíró, irodalomtörténész filozófiai igényű elemzései az emberi géniusz mibenlétéről, neves írók, drámaírók művei (Shakespeare Hamletje, Goethe Faustja, Byron Manfrédja), hadvezérek, filo...

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
1 800 HUF
4,66
EUR
,
5,14
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
1 800 HUF
1 800 2 000 2 400
Szilágyi Márton: Az íróvá válás mikrotörténete a 19. század első felében. Lisznyai Kálmán és az "irodalmi gépezet". Bp., 2021, Reciti, kiadói papírkötés, jó állapotban.
1
20622.

Szilágyi Márton: Az íróvá válás mikrotörténete a 19. század első felében. Lisznyai Kálmán és az "irodalmi gépezet". Bp., 2021, Reciti, kiadói papírkötés, jó állapotban.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
5 000 HUF
12,95
EUR
,
14,29
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
Künkel, Fritz: Einführung in die Charakterkunde. Mit 2 Abbildungen und 2 Tabellen. [Lipcse] Leipzig, 1934. Verlag von S. Hirzel (Druck vom Bibliographischen Institut). VIII + 199 + [5] p. Fritz Künkel (1889-1956) német pszichiáter, később amerikai pszichológus. Az adleriánus idegorvos 1924-ben alapította a berlini Adler Intézetet, melynek praktizáló pszichiátere is volt, az 1920-as és 1930-as években megjelent műveiben alapozta meg a közösségpszichológia tudományterületét. A nemzetiszocialista fordulat kedvezőtlen időket jelentett a pszichiátria gyakorlata számára, ezért 1936-tól, illetve 1939-től elfogadta az amerikai invitálást, a háború kitörése után pedig már nem is tért vissza. Korábbi életszakaszából való karakterológiai tanulmányában - az egyént a közösség részeként kezelve - amellett érvel, hogy az egoizmus szükségszerűen katasztrófához vezet. A munka első kiadása 1928-ban jelent meg, példányunk a hatodik lenyomatból származik. (Angewandte Charakterkunde. Band I.) Aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
1
20623.

Künkel, Fritz: Einführung in die Charakterkunde. Mit 2 Abbildungen und 2 Tabellen. [Lipcse] Leipzig, 1934. Verlag von S. Hirzel (Druck vom Bibliographischen Institut). VIII + 199 + [5] p. Fritz Künkel (1889-1956) német pszichiáter, később amerikai pszichológus. Az adleriánus idegorvos 1924-ben alapította a berlini Adler Intézetet, melynek praktizáló pszichiátere is volt, az 1920-as és 1930-as évek...

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
1 000 HUF
2,59
EUR
,
2,86
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
1 000 HUF
1 000 1 200 1 400
[Kibédi] Varga Sándor:  Valóság és érték. Az ismeretelmélet és értékelmélet alapproblémája. (Dedikált.)  Szeged, 1936. Szegedi Városi Nyomda és Könyvkiadó Rt. 90 p.  Dedikált: ,,[...] hálás tisztelettel: Kibédi Varga Sándor". Kibédi Varga Sándor (1902-1986) filozófus ismeretelméleti értekezésének első kiadása 1928-ban jelent meg, példányunk a második kiadásból való.  (Acta Litterarum ac Scientiarum Reg. Universitatis Hung. Francisco-Iosephinae, Tom. III, Fasc. 1.)  Aranyozott korabeli egészvászon kötésben, felül színes festésű lapszélekkel, az eredeti első borítófedél bekötve. Jó példány.
1
20624.

[Kibédi] Varga Sándor: Valóság és érték. Az ismeretelmélet és értékelmélet alapproblémája. (Dedikált.) Szeged, 1936. Szegedi Városi Nyomda és Könyvkiadó Rt. 90 p. Dedikált: ,,[...] hálás tisztelettel: Kibédi Varga Sándor". Kibédi Varga Sándor (1902-1986) filozófus ismeretelméleti értekezésének első kiadása 1928-ban jelent meg, példányunk a második kiadásból való. (Acta Litterarum ac Scientiaru...

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
800 HUF
2,07
EUR
,
2,29
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
800 HUF
800 900 1 000
Éghajlatváltozás okozta kihívások és lehetséges válaszok. Szerk.: Földi László, Hegedűs Hajnalka. Bp., 2020, Dialóg Campus. Kiadói kartonált papírkötés.
1
20625.

Éghajlatváltozás okozta kihívások és lehetséges válaszok. Szerk.: Földi László, Hegedűs Hajnalka. Bp., 2020, Dialóg Campus. Kiadói kartonált papírkötés.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
3 000 HUF
7,77
EUR
,
8,57
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Filter auction items

further page navigation

Contact

Opening hours

  • Monday: 12-17
  • Tuesday-Wednesday: 10-17
  • Thursday: 10-19
  • Friday: closed
  • Weekend: closed

Our sites

© 2011-2024 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com//feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
H
Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment