Mill, John Stuart The Subjection of Women. London, 1869. Longmans, Green, Reader and Dyer (Savili, Edwards and Co. Printers). [4] + 188 p. John Stuart Mill (1806-1873) angol közgazdász, filozófus, szabadelvű gondolkodó, a XIX. századi liberalizmus meghatározó alakja. Publicistaként és politikusként a személyes szabadság és egyenlőség fontosságát hirdette: a nők alávetettsége - oktatási, művelődési...
Leskien, A[ugust]: Handbuch der Altbulgarischen (Altkirchenslavichen) Sprache. Grammatik - Texte - Glossar. Weimar, 1898. Hermann Bühlaus nachfolger (Druck von Breitkopf & Härtel in Leipzig). XIV + 334 p. August Leskien (1840-1916) német nyelvész, szláv és balti filológus óbolgár (óegyházi szláv) nyelvkönyve német anyanyelvűek számára. A 159. oldaltól óegyházi szláv nyelvű szöveggyűjteménnyel, ma...
Biederlack József: A társadalmi kérdés mibenléte és megoldása. Az ötödik kiadás után németből magyarra fordítva kiadja Dr. Kiss János egyetemi tanár. Szeged, 1903, Dr. Kiss János. 288 p. Kiadói egészvászon kötésben, festett lapélekkel, kissé kopott gerinccel, foltos borítóval, ceruzás jelölésekkel, néhány lap széle kissé foltos.
Kós Károly: Népi írott források a székelység anyagi kultúrjának múltjához. Különlenyomat: Ethnographia 1981. 2-3. sz. Bp., 1981.,Akadémiai Kiadó, 471-478 p. Kiadói papírkötés.
Péterhidi József: Előadások a magyar tanítók szabadegyetemén. Magyar Tanítók Könyvtára I. Bp., 1938., Magyar Tanítóegyesületek Egyetemes Szövetsége. Kiadói papírkötés.
Bartucz Lajos (szerk.): A magyar nép. A művelődés könyvtára IX. kötet. Bp., Singer és Wolfner. Kiadói félvászon kötés, előzéklap, címlap szakadt, kissé kopottas állapotban.
Hidvégi János: Hulló magyarság. Bp.,[1938.], Athenaeum, 217+1 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, szakadt kiadói illusztrált papír védőborítóban.
Hidvégi János (1895-1969) orvos, fogorvos, népesedéspolitikus, falukutató. A Hulló magyarság (1938) c. műve a két világháború közötti magyarországi szociográfiai irodalom alapvető jelentőségű munkája.