Books: Social sciences

Number of items: 110

Reiwald, Paul: Vom Geist der Massen. Handbuch der Massenpsychologie. Zürich, (1946). Pan-Verlag (ABC Druckerei & Verlags). XV + [1] + 631 + [1] p. Paul Reiwald (1895-1951) német jogász és kriminológus, a pszichoanalitikai kriminológia irányzatának képviselője. A szociáldemokrata ihletettségű elméletíró 1933 után Svácban dolgozott. Tömeglélektani kézikönyvében neves pszichoanalitikusok, szociológusok, közírók tömeglélektani elméleteit ismerteti (Sigmund Freud, Carl Gustav Jung, Alfred Adler, Émile Durkheim, Karl Kautzky), illetve analízis alá vonja a vezérkultusz minősített eseteit, döntően a német és az olasz vezérre koncentrálva, egy apró kitérővel a Lenin-jelenségre. Példányunk az azonos évben megjelenő utánnyomásból származik. Feliratozott kiadói egészvászon kötésben, eredeti védőborítóban. Jó példány.
20674.

Reiwald, Paul: Vom Geist der Massen. Handbuch der Massenpsychologie. Zürich, (1946). Pan-Verlag (ABC Druckerei & Verlags). XV + [1] + 631 + [1] p. Paul Reiwald (1895-1951) német jogász és kriminológus, a pszichoanalitikai kriminológia irányzatának képviselője. A szociáldemokrata ihletettségű elméletíró 1933 után Svácban dolgozott. Tömeglélektani kézikönyvében neves pszichoanalitikusok, szociológus...

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
800 HUF
2,07
2,29
Minimum bid:
800 HUF
800 900 1 000
20675.

Available for bidding
400 HUF
1,04
1,14
Minimum bid:
400 HUF
400 500 600
Siegmund Freud: Egy illuzió jövője. Dr. Schönberger István fordítása. Bp, 1945, Bibliotheca. Amatőr félvászon kötésben
20676.

Available for bidding
2 000 HUF
5,18
5,71
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
20677.

Available for bidding
1 600 HUF
4,15
4,57
Minimum bid:
1 600 HUF
1 600 1 800 2 200
20678.

Available for bidding
2 200 HUF
5,70
6,29
Minimum bid:
2 200 HUF
2 200 2 600 3 000
20679.

Available for bidding
1 000 HUF
2,59
2,86
Minimum bid:
1 000 HUF
1 000 1 200 1 400
Helikon Universitas - Politológia / Politológia, közgazdaságtan sorozat 3 kötete: Tölgyessy Péter: Elégedetlenségek egyensúlya.; Lengyel László: Pártházból palotába.; Kéri László - Petschnig Mária Zita: Még 24 évszak. Bp., 1998-2001, Helikon. Kiadói kartonált papírkötés.
20680.

Available for bidding
1 400 HUF
3,63
4,00
Minimum bid:
1 400 HUF
1 400 1 600 1 800
20681.

Available for bidding
1 200 HUF
3,11
3,43
Minimum bid:
1 200 HUF
1 200 1 400 1 600
Adler, Alfred: Menschenkenntnis. [Lipcse] Leipzig, 1929. Verlag von S. Hirzel (Druck vom Bibliographischen Institut). VII + [1] + 230 + [2] p.  Alfred Adler (1870-1937) osztrák pszichiáter, a freudi elmélettől elforduló, az embert elsősorban társadalmi lényként értelmező mélylélektani irányzat, az individuálpszichológia kidolgozója, ezzel párhuzamosan pedig az egó felsőbbrendűségi törekvései kudarcából eredő kisebbségi komplexus, illetve a Napóleon-komplexus fogalmának megalkotója. Alapozó, bevezető műve eredeti nyelven először 1927-ben jelent meg, példányunk a negyedik, javított kiadásból való. Az adleri alapmű 1933-ban jelent meg magyarul, ,,Emberismeret: gyakorlati individuálpszichológia" címen.  Aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
20682.

Adler, Alfred: Menschenkenntnis. [Lipcse] Leipzig, 1929. Verlag von S. Hirzel (Druck vom Bibliographischen Institut). VII + [1] + 230 + [2] p. Alfred Adler (1870-1937) osztrák pszichiáter, a freudi elmélettől elforduló, az embert elsősorban társadalmi lényként értelmező mélylélektani irányzat, az individuálpszichológia kidolgozója, ezzel párhuzamosan pedig az egó felsőbbrendűségi törekvései kudar...

Available for bidding
800 HUF
2,07
2,29
Minimum bid:
800 HUF
800 900 1 000
Hoppál Mihály: Folklór és közösség. A szerző, Hoppál Mihály (1942-) Széchenyi-díjas etnológus, folklorista által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. Bp., 1998, Széphalom. Kiadói papírkötés. + Hoppál Mihály: Mítosz és társadalom. Vallástudományi Tanulmányok 1. Bp., 1998, Vallástudományi Társaság. Kiadói papírkötés.
20683.

Available for bidding
2 000 HUF
5,18
5,71
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
20684.

Available for bidding
1 600 HUF
4,15
4,57
Minimum bid:
1 600 HUF
1 600 1 800 2 200
Spencer, Herbert:  The Principles of Ethics. Vol. I-II. [Teljes mű két kötetben.]  London, 1893-1897. Williams and Norgate (Printed by Harrison and Sons). XII + [4] + 572 + 16 p.; XII + 487 + [1] + 16 p.  Herbert Spencer (1820-1903) angol filozófus, a XIX. század második felének megkerülhetetlen gondolkodója. Fő művében, tíz kötetben kidolgozott filozófiai rendszerében kora minden számottevő kérdésében kifejtette evolucionista álláspontját: gazdasági, szociológiai, biológiai, lélektani, etikai, vallási, filozófiai, politikai témákban egyaránt. A nagy szintetizáló munka három évtized alatt készült el, kötetei 1862 és 1892 között jelentek meg. A szintézis két utolsó, etikai kötete egyaránt 1892-ben jelent meg először. Herbert Spencer számos aspektusban vizsgálja az emberiség etikai fejlődését, etikai szempontból értékelhető cselekedeteit az aggressziótól a jótékonyságig. A munka általános bevezetője az etika problémáját biológiai, lélektani, szociológiai szempontból vizsgálja, majd történeti-evolúciós keretben boncol olyan emberi aktusokat és koncepciókat, mint amilyen a rablás, a bosszú, az igazságosság, a nagylelkűség, az engedelmesség, a szorgalom, a mérséklet. Az egyéni élet etikájának keretében a pihenés, a táplálkozás, a házasság, a szülői lét fogalmait veszi szemügyre, a társadalmi etika keretében a jogok és kötelességek fejlődését és rendszerét, beleértve a magántulajdonhoz, a szabad vállalkozáshoz, a szabad véleménynyilvánításhoz, a szabad vallásgyakorláshoz való jogot, a nők és gyermekek jogát, a politikai jogokat, az államok jogait, kötelességeit, és azok korlátait. Mindkét kötet első előzékén régi könyvjegy, az első kötet első előzékén ajándékozási bejegyzés.  (A System of Synthetic Philosophy, Volume IX-X.)  Egységes, aranyozott, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
20685.

Spencer, Herbert: The Principles of Ethics. Vol. I-II. [Teljes mű két kötetben.] London, 1893-1897. Williams and Norgate (Printed by Harrison and Sons). XII + [4] + 572 + 16 p.; XII + 487 + [1] + 16 p. Herbert Spencer (1820-1903) angol filozófus, a XIX. század második felének megkerülhetetlen gondolkodója. Fő művében, tíz kötetben kidolgozott filozófiai rendszerében kora minden számottevő kérdé...

Available for bidding
4 000 HUF
10,36
11,43
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF