Available for bidding
2 400 HUF
6,22 EUR, 6,86 USD
2 400 HUF
Milde, Vincenz Eduard: Lehrbuch der allgemeine Erziehungskunde im Auszuge. Als Leitfaden bey den öffentlichen Vonlesungen von Vincenz Eduard Milde. Neue unveränderte Auflage. Erster-Zweiter Theil. [Teljes, egybekötve.] [Bécs] Wien, 1843. Bey Schaumburg und Comp. (Gedruckt bey Ferdinand Ullrich). IV + 216 p.; 204 p. Vincenz Eduard Milde (1777-1853) bécsi udvari káplán, pedagógiai író, egyetemi tanár, 1832-től Bécs konzervatív érseke. Általános feltűnést keltő pedagógiai ismerettára a neveléstan minden területére kiterjed, pontokba szedett ismerettára egyben reformjavaslat is: az elsők egyikeként ismeri el a testmozgás fontosságát a növendékek nevelése során. A fontos pedagógiai munka először 1811-1813-ban jelent meg, két részben. A címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés, példányunk repülő előzékei hiányoznak. Aranyozott, enyhén sérült gerincű kiadói félvászon kötésben, pávamintás festésű lapszélekkel.
up to 1.000 HUF | 100 HUF |
up to 5.000 HUF | 200 HUF |
up to 10.000 HUF | 500 HUF |
up to 20.000 HUF | 1.000 HUF |
up to 50.000 HUF | 2.000 HUF |
up to 100.000 HUF | 5.000 HUF |
up to 200.000 HUF | 10.000 HUF |
up to 500.000 HUF | 20.000 HUF |
up to 1.000.000 HUF | 50.000 HUF |
over 1.000.000 HUF | 100.000 HUF |