Books: Social sciences

Number of items: 110

20662.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
400 HUF
1,04
1,14
Minimum bid:
400 HUF
400 500 600
Vámszer Géza: Életforma és anyagi műveltség. Néprajzi dolgozatok, gyűjtések, adatok (1930-1975). Bukarest, 1977, Kriterion. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.
20663.

Available for bidding
1 600 HUF
4,15
4,57
Minimum bid:
1 600 HUF
1 600 1 800 2 200
Szabó Zoltán: A tardi helyzet. Szolgálat és Írás. Bp., 1936, Cserépfalvi, 239 p. 2. kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, ex libris-szel: Szücs, Pál (1906 - 1969): "Ex libris Dr. Stéger Béla", klisé, papír, jelzett a dúcon, 13x6 cm.
20664.

Available for bidding
1 800 HUF
4,66
5,14
Minimum bid:
1 800 HUF
1 800 2 000 2 400
Takács József: Új agrárpolitika a magyar demokráciában. Szocialista Könyvtár. Bp., 1945, Népszava (Világosság-ny.), 69+(3) p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, a gerincen kis sérüléssel, néhány apró lapszéli szakadással, egyébként jó állapotban.
20665.

Available for bidding
1 000 HUF
2,59
2,86
Minimum bid:
1 000 HUF
1 000 1 200 1 400
A demokrata védelme. Bernát István előadása a Magyar Tudományos Akadémiában 1913. évi február hó 10-én. Bp., 1913, Kilián Frigyes, kissé sérült papírkötés.
20666.

Available for bidding
1 000 HUF
2,59
2,86
Minimum bid:
1 000 HUF
1 000 1 200 1 400
Pezenhoffer Antal: A demográfiai viszonyok befolyása a nép szaporodására. Államférfiaink figyelmébe ajánlva. Bp., 1922, szerzői kiadás (Pallas-ny.), 275+(1) p. Átkötött félvászon-kötésben, intézményi bélyegzőkkel, sérült, kijáró címlappal.
20667.

Available for bidding
1 800 HUF
4,66
5,14
Minimum bid:
1 800 HUF
1 800 2 000 2 400
20668.

Available for bidding
1 400 HUF
3,63
4,00
Minimum bid:
1 400 HUF
1 400 1 600 1 800
20669.

Available for bidding
1 400 HUF
3,63
4,00
Minimum bid:
1 400 HUF
1 400 1 600 1 800
Vázsonyi Endre - Kontra Miklós: Túl a Kecegárdán. Calumet-vidéki amerikai magyar szótár. A Magyarságkutatás könyvtára XV. Bp., 1995, Teleki László Alapítvány. Kiadói kartonált papírkötés.
20670.

Available for bidding
1 200 HUF
3,11
3,43
Minimum bid:
1 200 HUF
1 200 1 400 1 600
Németh László:  A tanügy rendezése. [Tanulmány.] Budapest, 1945. Sarló (Hungária Nyomda Rt.) 32 p. Első kiadás. Németh László (1901-1975) író, drámaíró, esszéíró, szerkesztő, a XX. századi magyar gondolkodás meghatározó alakja tanügyi röpiratában a hazai pedagógia átfogó reformjára tesz javaslatot, többek között a 18 éves korig tartó tankötelezettség eszméjével, a koedukált tanítás rendjének felvetésével, a lexikális tudás mindenhatóságába vetett hit kétségbe vonásával, és egy új, gyakorlati, illetve közösségi szempontokat figyelembe vevő tantárgyi struktúra felvetésével. Fűzve, feliratozott, kiadói borítón intézményi bélyegzéssel.
20671.

Németh László: A tanügy rendezése. [Tanulmány.] Budapest, 1945. Sarló (Hungária Nyomda Rt.) 32 p. Első kiadás. Németh László (1901-1975) író, drámaíró, esszéíró, szerkesztő, a XX. századi magyar gondolkodás meghatározó alakja tanügyi röpiratában a hazai pedagógia átfogó reformjára tesz javaslatot, többek között a 18 éves korig tartó tankötelezettség eszméjével, a koedukált tanítás rendjének felve...

Available for bidding
1 800 HUF
4,66
5,14
Minimum bid:
1 800 HUF
1 800 2 000 2 400
Magyar-latin kézi-szótár a középiskola számára. Szerk.: Holub M. és Köpesdy S. Bp., 1895, Lauffer Vilmos. Harmadik javított és bővített kiadás. Kiadói kopott egészvászon-kötés, sérült gerinccel, laza kötéssel, címlap és azt követő két lap kijár és szélén sérült, utolsó két lap kijár és széle kissé sérült és kissé foltos.
20672.

Available for bidding
1 600 HUF
4,15
4,57
Minimum bid:
1 800 HUF
1 800 2 000 2 400
[Rozsnyai Károly: Latin. Rozsnyai gyors nyelvmesterei.] Bp., én., Révai, 49+5 p. Magyar, latin és német nyelven. Átkötött egészvászon-kötés, címlaphiánnyal, az első lap javított.
20673.

Available for bidding
1 200 HUF
3,11
3,43
Minimum bid:
1 200 HUF
1 200 1 400 1 600

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF