Reiwald, Paul: Vom Geist der Massen. Handbuch der Massenpsychologie. Zürich, (1946). Pan-Verlag (ABC Druckerei & Verlags). XV + [1] + 631 + [1] p. Paul Reiwald (1895-1951) német jogász és kriminológus, a pszichoanalitikai kriminológia irányzatának képviselője. A szociáldemokrata ihletettségű elméletíró 1933 után Svácban dolgozott. Tömeglélektani kézikönyvében neves pszichoanalitikusok, szociológus...
Richard Andree: Ethnographische Parallelen und Vergleiche. Stuttgart, 1878., Julius Maier, XII+303 p.+1+II-VI (kihajtható táblák) t. Német nyelven. Átkötött egészvászon-kötés, 1 kihajtható tábla hiányzik, a kihajtható táblák egy része szakadozott.
Dr. Trócsányi Zoltán: A régi falu. I. és III. füzet. (Különlenyomat az ,,Uj Barázda" 1933. évfolyamából). Bp., 1933, szerzői kiadás, 47+(1) p.; (3) p.+ 108-169 p.+ (3) p. Kiadói tűzött papírkötés, kissé fakó, sérült borítóval, az I. füzet a gerincnél ragasztott.
Adler, Alfred: Menschenkenntnis. [Lipcse] Leipzig, 1929. Verlag von S. Hirzel (Druck vom Bibliographischen Institut). VII + [1] + 230 + [2] p. Alfred Adler (1870-1937) osztrák pszichiáter, a freudi elmélettől elforduló, az embert elsősorban társadalmi lényként értelmező mélylélektani irányzat, az individuálpszichológia kidolgozója, ezzel párhuzamosan pedig az egó felsőbbrendűségi törekvései kudar...
Horváth György: Személyiség és öntevékenység. A szerző, Horváth György által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas író részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1978, Tankönyvkiadó. Kiadói kartonált papírkötés, sérült, hiányos gerinccel (a hiányzó gerinc a könyvben.) Mohás Lívia aláhúzásaival és bejelöléseivel.
Spencer, Herbert: The Principles of Ethics. Vol. I-II. [Teljes mű két kötetben.] London, 1893-1897. Williams and Norgate (Printed by Harrison and Sons). XII + [4] + 572 + 16 p.; XII + 487 + [1] + 16 p. Herbert Spencer (1820-1903) angol filozófus, a XIX. század második felének megkerülhetetlen gondolkodója. Fő művében, tíz kötetben kidolgozott filozófiai rendszerében kora minden számottevő kérdé...