Available for bidding
21094.
479. Online auction
Books: Tales
2 400 HUF
6,22 EUR, 6,86 USD
2 400 HUF
Kipling, Rudyard: Maugli kalandjai az őserdőben. Fordította Benedek Marcell, Haranghy Jenő rajzaival. Budapest, (1940). Hungária Könyvkiadó (Hungária Nyomda Rt.) Rudyard Kipling (1865-1936) angol író ,,The Jungle Book" címen írt klasszikus elbeszéléskötete először 1894-ben jelent meg, egy évvel később pedig a szorosan hozzá kapcsolódó ,,The Second Jungle Book" néven ismert újabb gyűjtemény. A munka első, kivonatos magyar fordítása 1899-1902 között jelent meg, Mikes Lajos fordításában, majd az első teljes fordítás Benedek Marcelltől, 1930-ban, bibliofil kiadásban, Haranghy Jenő illusztrációival ,,A dzsungel könyve és az új dzsungel-könyv" címmel. Tekintettel arra, hogy a Kipling-novellagyűjteménynek nem minden darabja játszódik a dzsungelben, illetve nem is mindegyikben szerepel Maugli alakja, Benedek Marcell 1933-ban ,,Maugli kalandjai az őserdőben" címmel közzétett egy új válogatást. Példányunk ennek a mesegyűjteménynek az ötödik kiadásából való. Oldalszámozáson belül ezúttal is Haranghy Jenő részletgazdag rajzaival. A címlap után régi ajándékozási bejegyzés. Példányunk első repülő előzéke hiányzik, néhány oldalon apró szakadásnyom. Illusztrált, enyhén sérült gerincű kiadói félvászon kötésben. Jó példány.
up to 1.000 HUF | 100 HUF |
up to 5.000 HUF | 200 HUF |
up to 10.000 HUF | 500 HUF |
up to 20.000 HUF | 1.000 HUF |
up to 50.000 HUF | 2.000 HUF |
up to 100.000 HUF | 5.000 HUF |
up to 200.000 HUF | 10.000 HUF |
up to 500.000 HUF | 20.000 HUF |
up to 1.000.000 HUF | 50.000 HUF |
over 1.000.000 HUF | 100.000 HUF |