Kálovics Magda: Játékkészítés a napközi otthonokban. Vara Tibor rajzaival. Bp., 1979, Tankkönyvkiadó. Negyedik kiadás. Kiadói papírkötésben, kopott borítóval.
Kipling, Rudyard: Maugli kalandjai az őserdőben. Fordította Benedek Marcell, Haranghy Jenő rajzaival. Budapest, (1940). Hungária Könyvkiadó (Hungária Nyomda Rt.) Rudyard Kipling (1865-1936) angol író ,,The Jungle Book" címen írt klasszikus elbeszéléskötete először 1894-ben jelent meg, egy évvel később pedig a szorosan hozzá kapcsolódó ,,The Second Jungle Book" néven ismert újabb gyűjtemény. A mun...
Obi, a gőgös kókuszdió. Kubai joruba mítoszok és mesék. Válogatta, részben gyűjtötte, fordította, az utószót és a jegyzeteket írta Dornbach Mária. A könyv borító illusztrációja és az illusztrációk Lóránt Lilla munkái. Népek meséi sorozat. Bp., 1977, Európa. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Hadmenet, nászmenet. Irtisi osztják mesék és mondák. Vál., ford., az utószót és a jegyzeteket írta: Vértesi Edit. A versbetéteket Képes Géza fordította. A könyv borító illusztrációja és az illusztrációk Lóránt Lilla munkái. Népek meséi sorozat. Bp., 1975, Európa. Kiadói félvászon-kötés, foltos kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
2 db - Hauff legszebb meséi. Hezinzelmann Emma rajzaival. 1959, Móra Ferenc Könyvkiadó. Kiadói egészvászon kötés, jó állapotban. + A Hollókirály és más mesél. H.n., Ifjúsági Könyvkiadó. Félvászon kötés, viseltes állapotban.
France, Anatole: Jacques Tournebroche vagyis Nyársforgató Jakab meséi. Ford.: Keleti Arthur. Hincz Gyula rajzaival. Békéscsaba, [1948], Tevan. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban