https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: Technics

Number of items: 44

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left Auction is over! Item soon called at the auction hall
A nyomdászmester. Vezérfonál a nyomdaipari mestervizsgákhoz. [Budapest], (1939). Budapesti Sokszorosítók Ipartestülete (Pápai Ernő Műintézete). 230 + [2] + XIV + [2] p. + 1 t. (dombornyomott, kétszínű fémfólia címke). Egyetlen kiadás. Oldalszámozáson belül egészoldalas és szövegközi ábrákkal illusztrált nyomdatechnikai kézikönyv a nyomdaipari mestervizsgára készülők számára. A törvényben kötelezővé tett mestervizsgát 1937-től a Budapesti Sokszorosítók Ipartestülete szervezte; a testület a mestervizsgákon tapasztalt tudatlanság miatt határozta el a nyomdaipar technikai, gazdasági, jogi és művészeti tudnivalóit összefoglaló kiadvány megjelentetését. Kolofon: ,,E könyvecske [...] szellemi létrehozatalában kimagasló részük volt: Gulyás Ignác, Heimler Kálmán, Novák László, Pápai Ernő, Rasovszky Árpád, Szabó Róbert, Székely Artúr, Vértes Jenő nyomdászoknak." Aranyozott, enyhén kopott kiadói egészbőr kötésben. Jó példány.
1
20757.

A nyomdászmester. Vezérfonál a nyomdaipari mestervizsgákhoz. [Budapest], (1939). Budapesti Sokszorosítók Ipartestülete (Pápai Ernő Műintézete). 230 + [2] + XIV + [2] p. + 1 t. (dombornyomott, kétszínű fémfólia címke). Egyetlen kiadás. Oldalszámozáson belül egészoldalas és szövegközi ábrákkal illusztrált nyomdatechnikai kézikönyv a nyomdaipari mestervizsgára készülők számára. A törvényben kötelezőv...

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
800 HUF
2,07
EUR
,
2,29
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
800 HUF
800 900 1 000
Kertész Árpád: A nyomtatott betű története és útja Magyarországon. Budapest, 1941. Magyar Nyomdászok Társasága (Pesti Lloyd-nyomda). 300 p. Egyetlen kiadás. Oldalszámozáson belül számos szövegközti illusztrációval, köztük egy beragasztott képpel díszített nyomdászattörténeti szakmunka. Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.
1
20758.

Kertész Árpád: A nyomtatott betű története és útja Magyarországon. Budapest, 1941. Magyar Nyomdászok Társasága (Pesti Lloyd-nyomda). 300 p. Egyetlen kiadás. Oldalszámozáson belül számos szövegközti illusztrációval, köztük egy beragasztott képpel díszített nyomdászattörténeti szakmunka. Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
600 HUF
1,55
EUR
,
1,71
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
600 HUF
600 700 800
Volker Koos: Ernst Heinkel. Vom Doppeldecker zum Strahltriebwerk. Bielefeld, 2007, Delius Klasing Verlag. Első kiadás. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés.
1
20759.

Volker Koos: Ernst Heinkel. Vom Doppeldecker zum Strahltriebwerk. Bielefeld, 2007, Delius Klasing Verlag. Első kiadás. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
1 600 HUF
4,15
EUR
,
4,57
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
1 600 HUF
1 600 1 800 2 200
Malatyinszki József: 50 éves a Papír- és Nyomdaipari Műszaki Egyesület. 1948-1998. Bp., 1998., Papír- és Nyomdaipari Műszaki Egyesület. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
1
20760.

Malatyinszki József: 50 éves a Papír- és Nyomdaipari Műszaki Egyesület. 1948-1998. Bp., 1998., Papír- és Nyomdaipari Műszaki Egyesület. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
1 200 HUF
3,11
EUR
,
3,43
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
1 200 HUF
1 200 1 400 1 600
Rob L. Wagner: Classic Cars. New York,2004., Barnes & Noble. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
1
20761.

Rob L. Wagner: Classic Cars. New York,2004., Barnes & Noble. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
2 000 HUF
5,18
EUR
,
5,71
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Lenhossék Mihály: A sejt és a szövetek. Az általános szövetek vázlata. Bp., 1918, Franklin. Átkötött kopott félvászon-kötés, erotikus ex libris-szel: "Dr. Geréb Lajos Könyveiből."
1
20762.

Lenhossék Mihály: A sejt és a szövetek. Az általános szövetek vázlata. Bp., 1918, Franklin. Átkötött kopott félvászon-kötés, erotikus ex libris-szel: "Dr. Geréb Lajos Könyveiből."

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
900 HUF
2,33
EUR
,
2,57
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
900 HUF
900 1 000 1 200
1955 Gép folyóirat 1955 VII. évf. 1-12. sz. Szerk.: Fekete László. Bp., Műszaki, 4+480 p. Átkötött félvászon-kötés, hiányzó címlapokkal.
1
20763.

1955 Gép folyóirat 1955 VII. évf. 1-12. sz. Szerk.: Fekete László. Bp., Műszaki, 4+480 p. Átkötött félvászon-kötés, hiányzó címlapokkal.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
1 600 HUF
4,15
EUR
,
4,57
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
1 600 HUF
1 600 1 800 2 200
2 db Népszerű Elektronika c. könyv
1
20764.

2 db Népszerű Elektronika c. könyv

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
1 000 HUF
2,59
EUR
,
2,86
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
1 000 HUF
1 000 1 200 1 400

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Filter auction items

further page navigation

Contact

Opening hours

  • Monday: 12-17
  • Tuesday-Wednesday: 10-17
  • Thursday: 10-19
  • Friday: closed
  • Weekend: closed

Our sites

© 2011-2024 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com//feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
H
Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment