Available for bidding
6 000 HUF
15,54 EUR, 17,14 USD
6 000 HUF
Szeghalmy Gyula: Dunántúli vármegyék. Előszó: József főherceg ő királyi fensége. Budapest, 1937. Magyar Városok Monografiája Kiadóhivatala (Sárik Gyula és Géza ny., Cegléd-Budapest). 890 p. + 33 t. (28 kétoldalas, 5 színes). Egyetlen kiadás. Oldalszámozáson belül szövegközti rajzokkal, alaprajzokkal, térképvázlatokkal gazdagon illusztrált honismereti, turisztikai és statisztikai kötet, mely a magyarság életrevalóságának és műveltségének méltatására minden eszközt megragad, a földrajzi és történelmi áttekintés után pedig az elkülönült fejezetekben ismertetett dunántúli régiók meglátogatására csábít. A várak, várromok, városok, tavak, kultúrrégiók ismertetésénél a szerző sokszor helyi legendák és történelmi kuriózumok ismertetésével kelti fel az érdeklődést a helyszín iránt. A Dunántúl várai esetében a szerző kiemelt figyelmet fordít a nyugati határszél elcsatolt területein található grandiózus várak ismertetésére (Fraknó, Léka, Borostyánkő), vár-alaprajzok kíséretében, és ugyancsak kiemelt figyelme irányul a Balaton környékére. Az 554. oldaltól kezdődő statisztikai rész Veszprém vármegye községeit ismerteti, majd az adatközlők és a támogatók adattárát közli. A szerző a következő években hasonló szellemben írta meg a Felvidéki vármegyék és Erdélyi vármegyék című köteteit. Aranyozott, enyhén kopott kiadói egészvászon kötésben, az első kötéstáblán a tatai Turul-szobor dombornyomásos könyvdíszével. Jó példány.
up to 1.000 HUF | 100 HUF |
up to 5.000 HUF | 200 HUF |
up to 10.000 HUF | 500 HUF |
up to 20.000 HUF | 1.000 HUF |
up to 50.000 HUF | 2.000 HUF |
up to 100.000 HUF | 5.000 HUF |
up to 200.000 HUF | 10.000 HUF |
up to 500.000 HUF | 20.000 HUF |
up to 1.000.000 HUF | 50.000 HUF |
over 1.000.000 HUF | 100.000 HUF |