Books: Travelling, Local History

Number of items: 290

19181.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
2 600 HUF
6,74
7,43
Minimum bid:
2 600 HUF
2 600 3 000 3 600
Die Kaisergruft bei den PP. Kapuzinern in Wien. Eins historisch-chronologisches Werzeichnis aller daselbst ruhenden höchsten Personen bis auf die heutige Zeit. [Bécs] Wien, 1915. (Verlag des Kapuziner-Ordens) Druck von Rudolf Brzezowsky & Söhne. 31 + [1] p. A Habsburg-család hagyományos temetkezőhelye 1633 óta a Hofburg szomszédságában levő kapucinus kolostor kriptája. A kapucinus rend helyi kolostorát 1618-ban alapították, 1632-ben szentelték fel, altemploma azóta a Habsburg-család tagjainak nyugvóhelye. A Kapucinus Rend által kiadott áttekintés az itt eltemetett Habsburgok lajstroma, melyet időről időre rövidebb Habsburg-életrajzok szakítanak meg. Papírcsíkkal erősített, fűzött, halványan foltos kiadói borítóban. Jó példány.
19182.

Die Kaisergruft bei den PP. Kapuzinern in Wien. Eins historisch-chronologisches Werzeichnis aller daselbst ruhenden höchsten Personen bis auf die heutige Zeit. [Bécs] Wien, 1915. (Verlag des Kapuziner-Ordens) Druck von Rudolf Brzezowsky & Söhne. 31 + [1] p. A Habsburg-család hagyományos temetkezőhelye 1633 óta a Hofburg szomszédságában levő kapucinus kolostor kriptája. A kapucinus rend helyi kolos...

Available for bidding
4 800 HUF
12,44
13,71
Minimum bid:
4 800 HUF
4 800 5 500 6 500
19183.

Pásztor Mihály: A százötven éves Lipótváros. A szerző, Pásztor Mihály (1876-1944) újságíró, közgazdasági szakíró által Jajczay János (1892-1976) művészettörténész részére DEDIKÁLT példány! Statisztikai Közlemények 93. kötet 4. szám. Bp., 1940, Budapest Székesfőváros Statisztikai Hivatala, 223+3 p.+ 8 (térkép, közte 5 kihajtható, 1 színes.) Kiadói papírkötés, a gerincen kis sérüléssel, számos kijár...

Available for bidding
5 000 HUF
12,95
14,29
Minimum bid:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
Hunfalvy János: Magyarország és Erdély eredeti képekben. I-III. köt. Ludwig Rohbock illusztrációival. Bp., 1987, Európa. Reprint kiadás. Kiadói aranyozott műbőr-kötés, jó állapotban, kiadói papírtokban, kísérőfüzet nélkül. + "Igazságot Magyarországnak! / Justice for Hungary!" modern irredenta képeslap, 21x14,5 cm
19184.

Available for bidding
8 000 HUF
20,73
22,86
Minimum bid:
8 000 HUF
8 000 9 500 11 000
Dejeu, Petre:  Institutiunile culturale din municipul Oradea si judetul Bihor. (Dedikált.) [Bukarest-Nagyvárad-Lipcse] Bucuresti-Oradea-Leipzig, 1937. Szerző (Tipografia Franklin, Oradea). 318 p. A szerző latin nyelvű dedikációja: ,,Illustrissimo ad Clarissimo Domino Rectori Polytechnici Budapestiensis Prof. dr. phil. Alex. Imre, quondam suo magistro qua signum gratitudinis et affectionis Auctor: P. Dejeu. Magno-Varadini, die 2. Febr. 1938". Oldalszámozáson belül gazdag szövegközti illusztrációs anyaggal kísért nagyváradi és Bihar megyei helytörténeti monográfia. A kissé szelektív emlékezetű román szerző természetesen komoly figyelmet szentel a magyar hódítás előtti időknek, melyben dáko-román jelenlétet feltételez. A középkor kulturális eredményei után bőségesen ismerteti a helyi ortodox román kultúra fejlődéstörténetét. Az emlékezetes látószögű városi és vármegyei monográfiát a román történettudomány a mai napig nagy becsben tartja, egyes román szaktörténészek az 1990-es években megjelent, magyar kiadású Nagyvárad-monográfiákon is számonkérik Petre Dejeu-alapművének - magyar szempontból teljesen érthető - mellőzését. (Monografia municipiului Oradea si Judetului Bihor, Volumul II.) Prov.: Imre Sándor. [Imre Sándor (1877-1945) pedagógus, művelődéspolitikus. Kolozsvári egyetemi, majd tanári évei után a pedagógiatudomány elismert művelője, előbb Szegeden, majd Budapesten.] Aranyozott gerincű korabeli egészvászon kötésben, az eredeti fedőborítók bekötve.
19185.

Dejeu, Petre: Institutiunile culturale din municipul Oradea si judetul Bihor. (Dedikált.) [Bukarest-Nagyvárad-Lipcse] Bucuresti-Oradea-Leipzig, 1937. Szerző (Tipografia Franklin, Oradea). 318 p. A szerző latin nyelvű dedikációja: ,,Illustrissimo ad Clarissimo Domino Rectori Polytechnici Budapestiensis Prof. dr. phil. Alex. Imre, quondam suo magistro qua signum gratitudinis et affectionis Auctor: ...

Available for bidding
4 800 HUF
12,44
13,71
Minimum bid:
4 800 HUF
4 800 5 500 6 500
19186.

Available for bidding
1 000 HUF
2,59
2,86
Minimum bid:
1 000 HUF
1 000 1 200 1 400
A Váci Múzeum-Egyesület évkönyvei:  A Váci Múzeum-Egyesület 1917--ben. Összeáll.: Melha Endre.;  A Váci Múzeum-Egyesület 1918.-i évkönyve. Szerk.: Tragor Ignác. Felvágatlan példány.;  A Váci Múzeum-Egyesület 1922-ben./26-ban./27-ben./28-ban./29-ban./30-ban. Összesen: 8 szám. Bp., 1918-1931.,Pestvidéki Nyomda, 33 p.; 24 p.; 16 p.; 20 p.; 27 p.; 27+3 p.;31+1 p./19+1 p. Papírkötések, változó állapotban, két szám utolsó lapja gyűrött és az egyiken kisebb szakadás.
19187.

A Váci Múzeum-Egyesület évkönyvei: A Váci Múzeum-Egyesület 1917--ben. Összeáll.: Melha Endre.; A Váci Múzeum-Egyesület 1918.-i évkönyve. Szerk.: Tragor Ignác. Felvágatlan példány.; A Váci Múzeum-Egyesület 1922-ben./26-ban./27-ben./28-ban./29-ban./30-ban. Összesen: 8 szám. Bp., 1918-1931.,Pestvidéki Nyomda, 33 p.; 24 p.; 16 p.; 20 p.; 27 p.; 27+3 p.;31+1 p./19+1 p. Papírkötések, változó állapotb...

Available for bidding
3 000 HUF
7,77
8,57
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
19188.

Az Osztrák-Magyar monarchia népeit bemutató könyvsorozat: Vlach, Jaroslav, Helfert, Joseph Alexander von: Die Völker Oesterreich-Ungarns. Ethnographische und culturhistorische Schilderungen 6 kötet (a 8-ból): Die Deutschen; Die Čecho-Slaven; Die Kroaten, Die Tiroler und Vorarlberger, Die Deutschen in Ungarm uns Siebenbürgen . Die Polen und Ruthenen in Galizien. Wien, 1882-1883. Prohaska, Aranyozot...

Available for bidding
3 800 HUF
9,84
10,86
Minimum bid:
3 800 HUF
3 800 4 400 5 000
19189.

Available for bidding
1 000 HUF
2,59
2,86
Minimum bid:
1 000 HUF
1 000 1 200 1 400
19190.

Available for bidding
1 200 HUF
3,11
3,43
Minimum bid:
1 200 HUF
1 200 1 400 1 600
Stanley, Henry M.: In dunkelsten Afrika. Erster Band. Leipzig, 1891, Brockhaus. Kiadói egészvászon kötés, kopottas állapotban.
19191.

Available for bidding
3 000 HUF
7,77
8,57
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
3 db Kiskunhalas helytörténeti könyv: Fekete Dezső: Húsz év Kiskunhalas krónikájából. (1944. okt. 23 - 1964. dec. 31.) Kiskunhalas, 1984, Kiskunhalas Város Tanácsa. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban. + Gacsári Kiss Sándor: Kiskunhalas - Alsóvárosi Római Katolikus Plébánia története. Kiskunhalas, 1991, Római Katolikus Egyházközség. Kiadói tűzött papírkötés, kissé koszos, ázott, foltos borítóval. + Kiskunhalas. Helytörténeti monográfia I. Szerk.: Janó Ákos. Kiskunhalas, 1965, Városi Tanács Végrehajtó Bizottsága. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, kissé sérült, foltos kiadói papír védőborítóban.
19192.

3 db Kiskunhalas helytörténeti könyv: Fekete Dezső: Húsz év Kiskunhalas krónikájából. (1944. okt. 23 - 1964. dec. 31.) Kiskunhalas, 1984, Kiskunhalas Város Tanácsa. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban. + Gacsári Kiss Sándor: Kiskunhalas - Alsóvárosi Római Katolikus Plébánia története. Kiskunhalas, 1991, Római Katolikus Egyházközség. Kiadói tűzött papírkötés, kissé koszos, ázott, foltos bo...

Available for bidding
3 800 HUF
9,84
10,86
Minimum bid:
3 800 HUF
3 800 4 400 5 000

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF