2 db Miskolc várossal kapcsolatos kiadvány: Miskolci útmutató. Szerk. és kiadja: Földes Lajos. Miskolc, (1942), Fekete Pál és Társai-ny., 4 sztl. lev.+ 40 p.+ 4 sztl. lev. Hirdetésekkel. Kiadói tűzött papírkötés, kissé viseltes borítóval, az első lap tetején hiánnyal. + Szabályrendelet az utcai közlekedésről. Miskolc, (1914), Klein és Ludvig-ny., 20 p. Kiadói tűzött papírkötés, kis foltokkal.
Bartha Miklós: Kazár földön. Budapest, 1939. Stadium Sajtóvállalat Rt. 246 + [2] p. Bartha Miklós (1848-1905) jogász, politikus, közíró. A függetlenségi szemléletű közíró és politika a magyar nemzetpolitika fontos megalapozója. A nagybirtok, illetve a spekulatív tőke térfoglalása ellen írott vitairata kárpátaljai utazásán alapul. A társadalomelméleti, illetve szociográfiai munka összefüggést kere...
Román Ernő: Az alsóborsodi s az ősrégi Borsod-Gömör-Kishonti egyházmegye története. Miskolc, 1926, Magyar Jövő-ny., 175+(1) p. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, sérült borítóval és gerinccel, néhány kissé sérült lappal, a borítón névbejegyzéssel. (Ritka!)
Julius Jung: Zur Geschichte der Pässe Siebenbürgens. Innsbruck, 1892, Verlag der Wagner'schen Universitätss-Buchhandlung, 31 p. Német nyelven. Az elülső borítón: "Szerzőtől" bejegyzéssel. Átkötött félvászon-kötés, bekötött borítókkal, 3 kijáró lappal, néhány bejelöléssel.
1926 Roma Aeterna. 1926-os naptár. Zürich - Stuttgart, 1940, Montana Verlag AG. Gazdag, Rómát ábrázoló fekete-fehér fotóanyaggal illusztrált. Félvászon-kötés, az illusztrált címlap kissé sérült és leszakadt, valamint az első két lap leszakadt, de teljes!
Halmágyi Pál (szerk.): Várak, kastélyok, erődök. A Makói Múzeum Füzetei 107. + A Dontól a Marosig... 1943-1944. Kiadói kartonált és papírkötés, jó állapotban.
Biró Zoltán: Amerika. Magyarok a modern csodák világában. Hegedűs Loránt előszavával. Bp.,[1930.],Hungária, 292 p. II. kiadás. Fekete-fehér fotókkal gazdagon illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a borító sarkain kis kopásnyomokkal.