https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: Travelling, Local History

Number of items: 290

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left Auction is over! Item soon called at the auction hall
Hunfalvy János: Magyarország és Erdély eredeti képekben. I-III. köt. Ludwig Rohbock illusztrációival. Bp., 1987, Európa. Reprint kiadás. Kiadói aranyozott műbőr-kötés, jó állapotban, kiadói kissé sérült papírtokban, kísérőfüzettel.
1
19012.

Hunfalvy János: Magyarország és Erdély eredeti képekben. I-III. köt. Ludwig Rohbock illusztrációival. Bp., 1987, Európa. Reprint kiadás. Kiadói aranyozott műbőr-kötés, jó állapotban, kiadói kissé sérült papírtokban, kísérőfüzettel.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
8 000 HUF
20,73
EUR
,
22,86
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
8 000 HUF
8 000 9 500 11 000
Der Rhein von Mainz bis Köln. [A Rajna színes panoráma-térképe.] [Hely nélkül, 1905 körül]. Színes kőnyomat, hajtogatva, teljes mérete: 2165x245 mm egy 2170x265 mm méretű lapon. A német köztudatban a nemzeti tájak között számontartott Rajna-vidékről már az 1850-es években készültek leporelló formájú látképek. Turisztikai céllal kiadott, kihajtható Rajna-látképünk felül Köln, alul Mainz városának feliratozott látképe, a látkép lényegét alkotó, madártávlatú településrajzokkal és vasúthálózattal ellátott Rajna-térkép két oldalán a környező látnivalók feliratozott látképei, köztük vadászkastélyok, paloták, sziklán ülő várak, főterek, tornyok, szanatóriumok képei, rövid szöveges magyarázattal. Évszám nélkül kiadott Rajna-panorámánk kiadási évét 1905-re becsüljük. A képmagyarázatokban szereplő utolsó dátum 1895, mely dátum egy nem régiben emelt épület befejezési évére utal. További támpontokat nyújtanak Köln és Mainz város látképének közlekedési részletei, automobilt sehol nem látunk, ellenben villamosok és konflisok osztoznak a városi hidakon és rakparti promenádokon. Fűzve, illusztrált, enyhén foltos kiadói borítóban. Jó példány.
1
19013.

Der Rhein von Mainz bis Köln. [A Rajna színes panoráma-térképe.] [Hely nélkül, 1905 körül]. Színes kőnyomat, hajtogatva, teljes mérete: 2165x245 mm egy 2170x265 mm méretű lapon. A német köztudatban a nemzeti tájak között számontartott Rajna-vidékről már az 1850-es években készültek leporelló formájú látképek. Turisztikai céllal kiadott, kihajtható Rajna-látképünk felül Köln, alul Mainz városának f...

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
9 500 HUF
24,61
EUR
,
27,14
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
9 500 HUF
9 500 11 000 13 000
7 db Sopron útikönyv: Sopron környéke utikalauz. Sopron. 1957, Soproni utikalauz Sopron, 1956. Soproni utikalauz Sopron, 1959; Thirring-Heimler: Sopron és környékének részletes kalauza. Bp., 1935. Turistaság és alpinizmus; Soproni műsor 1975, Soproni műsor 1973. + Soproni kis útitárs. (1967, Győr-Sopron Megyei Idegenforgalmi Hivatal.)
1
19014.

7 db Sopron útikönyv: Sopron környéke utikalauz. Sopron. 1957, Soproni utikalauz Sopron, 1956. Soproni utikalauz Sopron, 1959; Thirring-Heimler: Sopron és környékének részletes kalauza. Bp., 1935. Turistaság és alpinizmus; Soproni műsor 1975, Soproni műsor 1973. + Soproni kis útitárs. (1967, Győr-Sopron Megyei Idegenforgalmi Hivatal.)

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
5 000 HUF
12,95
EUR
,
14,29
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
Moraru, Cornel: Marosvásárhely, a művészetek városa. 2006. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
1
19015.

Moraru, Cornel: Marosvásárhely, a művészetek városa. 2006. Kiadói papírkötés, jó állapotban.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
6 000 HUF
15,54
EUR
,
17,14
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Wenzel Gusztáv: Diósgyőr egykori történelmi jelentősége. Értekezések a történeti tudományok köréből II. köt. VII. sz. Pest, 1873, Eggenberger, 83+(1) p. Átkötött papírkötésben, körbevágott lapokkal, helyenként kis foltokkal, ceruzás aláhúzásokkal, régi intézményi bélyegzőkkel.
1
19016.

Wenzel Gusztáv: Diósgyőr egykori történelmi jelentősége. Értekezések a történeti tudományok köréből II. köt. VII. sz. Pest, 1873, Eggenberger, 83+(1) p. Átkötött papírkötésben, körbevágott lapokkal, helyenként kis foltokkal, ceruzás aláhúzásokkal, régi intézményi bélyegzőkkel.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
6 000 HUF
15,54
EUR
,
17,14
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Schmidt Gabriella-Hetényi Ádám (összeáll.): Die Seetscher Deutschen. A dunaszekcsői németek. Dunaszekcső, 2011. CD-ROM-mal. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
1
19017.

Schmidt Gabriella-Hetényi Ádám (összeáll.): Die Seetscher Deutschen. A dunaszekcsői németek. Dunaszekcső, 2011. CD-ROM-mal. Kiadói papírkötés, jó állapotban.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
6 000 HUF
15,54
EUR
,
17,14
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Paul Bonnetain: L'Extreme Orient. Paris,én.,Maison Quantin, 2+521 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott, illusztrált egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, kopott, foltos borítóval, laza fűzéssel.
1
19018.

Paul Bonnetain: L'Extreme Orient. Paris,én.,Maison Quantin, 2+521 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott, illusztrált egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, kopott, foltos borítóval, laza fűzéssel.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
6 000 HUF
15,54
EUR
,
17,14
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Franz Robiller: Lebensräume. Moor Wiese Wald See. DEDIKÁLT! Leipzig - Jena - Berlin,1979,Urania Verlag. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Benne plusz egy fekete-fehér fotóval (kanadai bölény 1976 Ottawa.) Kiadói egészvászon-kötés.
1
19019.

Franz Robiller: Lebensräume. Moor Wiese Wald See. DEDIKÁLT! Leipzig - Jena - Berlin,1979,Urania Verlag. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Benne plusz egy fekete-fehér fotóval (kanadai bölény 1976 Ottawa.) Kiadói egészvászon-kötés.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
4 400 HUF
11,40
EUR
,
12,57
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
4 400 HUF
4 400 5 000 6 000
Miskolc. Szerk.: Dr. Halmay Béla és Leszih Andor. Magyar Városok Monográfiája V. Bp., 1929, Magyar Városok Monográfiája Kiadóhivatala (Wodianer F. és Fiai-ny.), VI+(2)+553+(1) p. Szövegközti fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott, dombornyomott egészvászon-kötés, kissé sérült, kopott borítóval, javított gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal, intézményi bélyegzőkkel.
1
19020.

Miskolc. Szerk.: Dr. Halmay Béla és Leszih Andor. Magyar Városok Monográfiája V. Bp., 1929, Magyar Városok Monográfiája Kiadóhivatala (Wodianer F. és Fiai-ny.), VI+(2)+553+(1) p. Szövegközti fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott, dombornyomott egészvászon-kötés, kissé sérült, kopott borítóval, javított gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal, intézményi bélyegzőkkel.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
5 000 HUF
12,95
EUR
,
14,29
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
Edison in Hungary. Szerk. Nagy Zoltán. A szerkesztő, Nagy Zoltán (1945-) fotótörténész által DEDIKÁLT példány. A kiegészítő tanulmányt Gazda István, a fényképekről szóló tanulmányt Nagy Zoltán írta. Bp., 2006, OSZK, 38 sztl. lev, 30x37 cm. Fekete-fehér fotókkal illusztrált hasonmás kiadás. Angol és magyar nyelven. Kiadói papírkötés, az egyik sarkán kis gyűrődéssel. Megjelent 500 példányban.
1
19021.

Edison in Hungary. Szerk. Nagy Zoltán. A szerkesztő, Nagy Zoltán (1945-) fotótörténész által DEDIKÁLT példány. A kiegészítő tanulmányt Gazda István, a fényképekről szóló tanulmányt Nagy Zoltán írta. Bp., 2006, OSZK, 38 sztl. lev, 30x37 cm. Fekete-fehér fotókkal illusztrált hasonmás kiadás. Angol és magyar nyelven. Kiadói papírkötés, az egyik sarkán kis gyűrődéssel. Megjelent 500 példányban.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
5 000 HUF
12,95
EUR
,
14,29
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
Hajdú-Moharos József: Magyar településtár. Bp, 2000, Kárpát-Pannon, műbőr kötés.
1
19022.

Hajdú-Moharos József: Magyar településtár. Bp, 2000, Kárpát-Pannon, műbőr kötés.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
3 800 HUF
9,84
EUR
,
10,86
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
3 800 HUF
3 800 4 400 5 000
Ludmann Mihály: Művészek a háborúban 1914-1918. Bp., 2016, Látóhatár Kiadó. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
1
19023.

Ludmann Mihály: Művészek a háborúban 1914-1918. Bp., 2016, Látóhatár Kiadó. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
4 800 HUF
12,44
EUR
,
13,71
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
4 800 HUF
4 800 5 500 6 500

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Filter auction items

further page navigation

Contact

Opening hours

  • Monday: 12-17
  • Tuesday-Wednesday: 10-17
  • Thursday: 10-19
  • Friday: closed
  • Weekend: closed

Our sites

© 2011-2024 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com//feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
H
Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment