Books: Travelling, Local History

Number of items: 290

19229.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
1 200 HUF
3,11
3,43
Minimum bid:
1 200 HUF
1 200 1 400 1 600
Pawel Wyszkowski: Katolikusüldözés Ukrajnában és Kárpátalján. Katolikusok Ukrajnában a kommunista rezsim alatt. (1917-1944-1991.) Esztergom, 2013, Temesvári Pelbárt Ferenc Gimnázium és Kollégium. Kiadói papírkötés.
19230.

Available for bidding
2 400 HUF
6,22
6,86
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
19231.

Available for bidding
2 200 HUF
5,70
6,29
Minimum bid:
2 200 HUF
2 200 2 600 3 000
Paléologue, Maurice:  Róma. Fordította és a képanyagot berendezte Supka Géza. (Budapest), [1930]. Genius kiadás (Kunossy Grafikai Műintézet Rt.) 320 p. Egyetlen magyar kiadás. Maurice Paléologue (1859-1944) francia diplomata, történész, regény- és esszéíró. Jogász tanulmányai után a francia diplomáciában helyezkedett el, konzuli, nagyköveti pozícióban szolgált többek között Tangerben, Pekingben, Rómában, Szófiában, majd 1914-1917 között Szentpétervárott. Legnevezetesebb emlékirata a cári Oroszországot megörökítő írása, ám korábban is éles szemű megfigyelőnek és élénk fantáziájú írónak számított. Korai kultúrtörténeti és művészettörténeti írása római tartózkodásának gyümölcse, az egyes nevezetes helyszínek kapcsán rengeteg történeti anekdotát és legendát sző bédekkernek is használható városismertetőjébe, mely döntően az antik, a középkor, a reneszánsz és a barokk korszak Rómájával foglalkozik. A munka eredeti nyelven először 1902-ben jelent meg. Oldalszámozáson belül 46 egész oldalas felvétellel. Példányunk fűzése meglazult. Fűzve, illusztrált, sérült kiadói borítóban.
19232.

Paléologue, Maurice: Róma. Fordította és a képanyagot berendezte Supka Géza. (Budapest), [1930]. Genius kiadás (Kunossy Grafikai Műintézet Rt.) 320 p. Egyetlen magyar kiadás. Maurice Paléologue (1859-1944) francia diplomata, történész, regény- és esszéíró. Jogász tanulmányai után a francia diplomáciában helyezkedett el, konzuli, nagyköveti pozícióban szolgált többek között Tangerben, Pekingben, R...

Available for bidding
3 200 HUF
8,29
9,14
Minimum bid:
3 200 HUF
3 200 3 800 4 400
Ortsnamen-Register zur Marsch-Routen-Karte der österreichisch-ungarischen Monarchie. Galizien und Bukowina. Bécs, 1877, Verlag des k.k Militär-geografischen Instituts. 44 p. Helységnevek alfabetikus sorrendben, német és/vagy lengyel nyelven. Kiadó papírkötésben, jó állapotban. + Ortsnamen-Register zur Marsch-Routen-Karte der österreichisch-ungarischen Monarchie. Nieder-Oesterreich, Ober-Oesterreich. Bécs, 1877, Verlag des k.k Militär-geografischen Instituts. 50 p. Helységnevek alfabetikus sorrendben, német nyelven. Kiadó papírkötésben, jó állapotban.
19233.

Ortsnamen-Register zur Marsch-Routen-Karte der österreichisch-ungarischen Monarchie. Galizien und Bukowina. Bécs, 1877, Verlag des k.k Militär-geografischen Instituts. 44 p. Helységnevek alfabetikus sorrendben, német és/vagy lengyel nyelven. Kiadó papírkötésben, jó állapotban. + Ortsnamen-Register zur Marsch-Routen-Karte der österreichisch-ungarischen Monarchie. Nieder-Oesterreich, Ober-Oesterreic...

Available for bidding
2 400 HUF
6,22
6,86
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Neubach, Walter:  Jugoslavien. Ein Reisebuch von Walther Neubach. Mit 64 Abbildungen. Bielefeld und Leipzig, 1938. Verlag und Druck von Velhagen & Klasing. 15 + [1] p. + 64 p. (fotómelléklet). Egyetlen kiadás. Walter Neubach (1895-1951) német író és utazási író megfigyelései az egzotikus vidéknek számító Jugoszláviáról. Fotómelléklete sokkal inkább a helyi népélet pillanatai iránt érdeklődik, különös tekintettel a boszniai, hercegovinai és dalmáciai vidékek népéletére. Feliratozott kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
19234.

Neubach, Walter: Jugoslavien. Ein Reisebuch von Walther Neubach. Mit 64 Abbildungen. Bielefeld und Leipzig, 1938. Verlag und Druck von Velhagen & Klasing. 15 + [1] p. + 64 p. (fotómelléklet). Egyetlen kiadás. Walter Neubach (1895-1951) német író és utazási író megfigyelései az egzotikus vidéknek számító Jugoszláviáról. Fotómelléklete sokkal inkább a helyi népélet pillanatai iránt érdeklődik, külö...

Available for bidding
2 400 HUF
6,22
6,86
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Váradi Péter Pál - Lőwey Lilla: Erdély, Székelyföld, Fehér-Nyikó és Keresztúr vidéke. Kányádi Sándor részére mindkét szerző által dedikált. Veszprém, 1998, Viza Kft. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
19235.

Available for bidding
1 000 HUF
2,59
2,86
Minimum bid:
1 000 HUF
1 000 1 200 1 400
Buda és Pest grafikus ábrázolásai a visszafoglalás korában. 1683-1718. Graphische Darstellungen der Städte Ofen u. Pest aus der Zeit der Rückeroberung. 1683-1718. Rappresentazioni graphice della citta di Buda e di Pest all' epoca della riconquista. 1683-1718. Budapest, (1937). (Budapest székesfőváros házinyomdája.) 85 + [1] p. + 16 t. (ebből 7 kihajtható). A téma alapvető bibliográfiája, a kötet velejét jelentő bibliográfiai tételleírások magyar és német nyelvűek. A táblákon Buda és Pest városának ostrom látképei, többségében ágyúgolyók röppályaívével, néhány esetben az előtérben szélesen mosolygó császári hadmérnöki figurákkal. (A Fővárosi Nyilvános Könyvtár Budapesti Gyűjteményének bibliográfiai munkálatai IV.) Fűzve, kiadói borító kissé foltos és apró szakadással, néhány lap kissé foltos.
19236.

Buda és Pest grafikus ábrázolásai a visszafoglalás korában. 1683-1718. Graphische Darstellungen der Städte Ofen u. Pest aus der Zeit der Rückeroberung. 1683-1718. Rappresentazioni graphice della citta di Buda e di Pest all' epoca della riconquista. 1683-1718. Budapest, (1937). (Budapest székesfőváros házinyomdája.) 85 + [1] p. + 16 t. (ebből 7 kihajtható). A téma alapvető bibliográfiája, a kötet v...

Available for bidding
1 000 HUF
2,59
2,86
Minimum bid:
1 000 HUF
1 000 1 200 1 400
4 db officina könyv: Aquincum, Pannónia, Székesfehérvár: művészet és város, A barokk székesfehérvár, Az Esztergomi kincstár. Bp., 1930-1940 Kiadói papír és félvászon kötésben, jó állapotban
19237.

Available for bidding
3 000 HUF
7,77
8,57
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
5 db magyar helytörténet témájú officina könyv:Székesfehérvár, Magyarország repülőgépről, A szép Kőszeg, Váci képeskönyv, Győri képeskönyv. Bp., 1930-1940 Kiadói papír kötésben, 3 kötet pótolt gerinccel
19238.

Available for bidding
3 000 HUF
7,77
8,57
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
1937 XIV. Magyar - olasz cserevonat. Karácsony hegyen és tengernél 1935 dec. 25-től 1938. jan. 5ig. Bp., Pesti Hírlap Utazási Irodája, 8 sztl. lev.
19239.

Available for bidding
2 200 HUF
5,70
6,29
Minimum bid:
2 200 HUF
2 200 2 600 3 000
Dercsényi Dezső: Visegrád műemlékei. Bp.,1951, Közoktatási Kiadóvállalat, 114 p.+2 (Kihajtható panorámafotó a visegrádi panorámáról, és kihajtható rajz a palotáról) t. Szövegközti fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kissé kopott félvászon-kötésben. Megjelent 3000 példányban.
19240.

Available for bidding
2 000 HUF
5,18
5,71
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF