Buczkó József: A hajdúnánási szőlőskertek népi építkezése. Nánási füzetek 11. Hajdúnánás, 1992, Hajdúnánás Város Önkormányzata. Kiadói papírkötés. Megjelent 500 példányban.
Winkler Pál: Kalocsa története + A kalocsai érseki főszékesegyház 1010-től napjainkig + A papnevelés története a kalocsai egyházmegyében. Kalocsa, Árpád Rt. Kiadása. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Szendrei János: A diósgyőri vár története. Bp., 1927, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 94+(2) p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, kissé kopott, sérült gerinccel, belül túlnyomórészt jó állapotban.
W. Rummel: Napsütötte országokban. Bolyongás Japánban és a Csendes-óceán szigetein. Bp., Franklin. Kiadói egészvászon kötés, sérült papír védőborítóval, egyébként jó állapotban.
Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben VI. kötet: Felső-Magyarország (II. rész). Bp., 1900, M. Kir. Államnyomda. Nagyon gazdag egészoldalas és szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kopottas állapotban.
Ilg, Albert (szerk.): Alt-Wien in Bild und Wort. Herausgegeben vom Wiener Alterthumsverein und von der Redaction des Wiener Illustrirten Extrablattes. Redigirt von - - . Wien, 1889, Verlag des Wiener Alterthumsvereins, 72 p. (A 27. lap hiányzik). Fekete-fehér illusztrációkkal. Német nyelven. Kiadói papírborítóban, fűzés nélkül, sérülésekkel, 46,5x30 cm.
1933 Magyarország helységnévtára. Szerk. és kiadja: A M. Kir. Központi Statisztikai Hivatal. Bp., 1933., Hornyánszky Viktor Rt., X+839+1 p. + 7 (térképek, 1 kétoldalas) t. + 8 p. Kiadói egészvászon-kötés, foltos, kopott borítóval,
Szeged. Szerk.: Kiss Ferenc, Tonelli Sándor, Sz. Szigethy Vilmos. Sajtó alá rendezte: Ladányi Miksa és Balázs Géza. Somogyi Szilveszter polgármester előszavával. Magyar Városok Monográfiája. Szerk.: Héjj Imre. Bp., 1927, Magyar Városok Monográfiája (Wodianer F. és Fiai-ny.), 4 sztl. lev.+ 422+(2) p. Szövegközti képekkel gazdagon illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, az elülső borítón ...
Gáspár Ferenc: Negyvenezer mértföld vitorlával és gőzzel. Kenedi Géza előszavával. Bp., 1909, Singer és Wolfner, 1 (színes címkép) t. 479 p. + 24 (közte 2 színes képtáblával) t. + 1 (kihajtható térkép) t. 4. kiadás. Rendkívül gazdag szövegközti, és egészoldalas képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval, 4 hiányzó táblával.