Books: Travelling, Local History

Number of items: 290

Féja Géza: Viharsarok. Az Alsó-Tiszavidék földje és népe. Bp., Athenaeum. Kiadói egészvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
19036.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
3 200 HUF
8,29
9,14
Minimum bid:
3 200 HUF
3 200 3 800 4 400
Posewitz Tivadar: A Szepesi középhegység. A Szepesség. Utazási kézikönyv. II. köt. Bp., 1909,"Pátria",176+2 p.+12 t. Harmadik, javított és bővített kiadás. Gazdag képanyaggal, fekete-fehér képekkel, alaprajzokkal, térképvázlatokkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, foltos borítóval.
19037.

Available for bidding
3 000 HUF
7,77
8,57
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Szabó T. Attila - Gergely Béla: A kolozsmegyei Borsavölgy helynevei. Az egyik szerző, Szabó T(örpényi) Attila (1906-1987) erdélyi magyar nyelvész, történész, irodalomtörténész, néprajzkutató által DEDIKÁLT példány. Bevezetéssel és jegyzetekkel közzéteszi - - és - -. Borsavölgyi Kutatasok Nyelvsézet. Kolozsvár, 1945, Erdélyi Tudományos Intézet,(Minerva-ny.), 208+1 p.+6 (térképek) t. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval és sérült gerinccel.
19038.

Szabó T. Attila - Gergely Béla: A kolozsmegyei Borsavölgy helynevei. Az egyik szerző, Szabó T(örpényi) Attila (1906-1987) erdélyi magyar nyelvész, történész, irodalomtörténész, néprajzkutató által DEDIKÁLT példány. Bevezetéssel és jegyzetekkel közzéteszi - - és - -. Borsavölgyi Kutatasok Nyelvsézet. Kolozsvár, 1945, Erdélyi Tudományos Intézet,(Minerva-ny.), 208+1 ...

Available for bidding
3 800 HUF
9,84
10,86
Minimum bid:
3 800 HUF
3 800 4 400 5 000
Csapodi Csaba:  Bars megye verebélyi járásának nemzetiségi viszonyai az újkorban. Budapest, 1942. Magyar Történettudományi Intézet - Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. (Különnyomat a Magyar Történettudományi Intézet 1942. évi Évkönyvéből.) 85 + [1] p. + 5 térkép. Egyetlen kiadás. Csapodi Csaba (1910-2004) művelődéstörténész, könyvtörténész. Kismonográfiájában a Garam menti Bars vármegye népmozgalmát, nemzetiségi arányszámait követi figyelemmel. A bányavárosokat védelmező, magyarok lakta síkvidéki járást a törökdúlás erősen érintette, falvait számos alkalommal felégették, pusztává váló településein csak részben indult meg új élet, nemzetiségi összetétele pedig részben a 18. századi morva telepítéssel, részben a korábbi magyar-szlovák nyelvhatár délebbre húzódásával lassan átformálódott. A kismonográfia adatai levéltári kutatásokon, adóösszeírásokon alapulnak. Fűzve, feliratozott, hiányos gerincű, enyhén sérült, javított kiadói borítóban.
19039.

Csapodi Csaba: Bars megye verebélyi járásának nemzetiségi viszonyai az újkorban. Budapest, 1942. Magyar Történettudományi Intézet - Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. (Különnyomat a Magyar Történettudományi Intézet 1942. évi Évkönyvéből.) 85 + [1] p. + 5 térkép. Egyetlen kiadás. Csapodi Csaba (1910-2004) művelődéstörténész, könyvtörténész. Kismonográfiájában a Garam menti Bars vármegye népmozgalmá...

Available for bidding
3 000 HUF
7,77
8,57
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
[Leden, Christian (1892-1957)] K. Leden: Kjuvatin jégmezői. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Ford.: Mihalik László. Bp.,[1930], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 1 t.+244 p.+16 t. (fekete-fehér fotók)+ 1 (kihajtható térkép) t. Gazdag szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kis kopásnyomokkal.
19040.

Available for bidding
5 000 HUF
12,95
14,29
Minimum bid:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
19041.

Available for bidding
2 800 HUF
7,25
8,00
Minimum bid:
2 800 HUF
2 800 3 200 3 800
Vörös Márton: A szerencsés expedíció. Hans W. Ahlmann kutató útja az északi jégvilágba. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., Franklin. Kiadói aranyozott egészvászon kötés gerincén, a hátsó kötéstáblán kopásnyomok és a sarkakon kopásnyomok, egyébként jó állapotban.
19042.

Available for bidding
2 800 HUF
7,25
8,00
Minimum bid:
2 800 HUF
2 800 3 200 3 800
[Agostini, Alberto Maria de (1883-1960)] Alberto M. de Agostini: Tíz esztendő a Tűzföldön. Ford.: Cholnoky Béla. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 209+(3) p.+28 (fekete-fehér képek) t. Kiadói aranyozott, festett egészvászon sorozatkötés, kopottas borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, néhány kijáró lappal.
19043.

Available for bidding
1 000 HUF
2,59
2,86
Minimum bid:
1 000 HUF
1 000 1 200 1 400
Szabó Zoltán: Cifra nyomorúság. A Cserhát, Mátra, Bükk földje és népe. Bp., Cserépfalvi. Kiadói egészvászon kötés, jó állapotban.
19044.

Available for bidding
7 000 HUF
18,13
20,00
Minimum bid:
7 000 HUF
7 000 8 000 9 500
Deák Gábor - Gyimesi Sándor: Olvasókönyv Borsod-Abaúj-Zemplén megye és Miskolc város történetéhez. Miskolc, 1965. Kiadói papírkötés, gerincnél levált, kopottas állapotban.
19045.

Available for bidding
2 000 HUF
5,18
5,71
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Rainer Pál: Ádám Iván veszprémi kanonok pálos kolostorokról készült rajzai a veszprémi Laczkó Dezső Múzeumban. Veszprém, 2016. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
19046.

Available for bidding
2 800 HUF
7,25
8,00
Minimum bid:
2 800 HUF
2 800 3 200 3 800
19047.

Available for bidding
400 HUF
1,04
1,14
Minimum bid:
400 HUF
400 500 600

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF