Szabó T. Attila - Gergely Béla: A kolozsmegyei Borsavölgy helynevei. Az egyik szerző, Szabó T(örpényi) Attila (1906-1987) erdélyi magyar nyelvész, történész, irodalomtörténész, néprajzkutató által DEDIKÁLT példány. Bevezetéssel és jegyzetekkel közzéteszi - - és - -. Borsavölgyi Kutatasok Nyelvsézet. Kolozsvár, 1945, Erdélyi Tudományos Intézet,(Minerva-ny.), 208+1 ...
Csapodi Csaba: Bars megye verebélyi járásának nemzetiségi viszonyai az újkorban. Budapest, 1942. Magyar Történettudományi Intézet - Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. (Különnyomat a Magyar Történettudományi Intézet 1942. évi Évkönyvéből.) 85 + [1] p. + 5 térkép. Egyetlen kiadás. Csapodi Csaba (1910-2004) művelődéstörténész, könyvtörténész. Kismonográfiájában a Garam menti Bars vármegye népmozgalmá...
[Leden, Christian (1892-1957)] K. Leden: Kjuvatin jégmezői. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Ford.: Mihalik László. Bp.,[1930], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 1 t.+244 p.+16 t. (fekete-fehér fotók)+ 1 (kihajtható térkép) t. Gazdag szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kis kopásnyomokkal.
Leidenfrost Gyula (1885-1967): Keserű tenger. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1936], Franklin. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kisebb kopásnyomokkal a gerincen és a hátsó kötéstáblán, egyébként szép állapotban.
Vörös Márton: A szerencsés expedíció. Hans W. Ahlmann kutató útja az északi jégvilágba. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., Franklin. Kiadói aranyozott egészvászon kötés gerincén, a hátsó kötéstáblán kopásnyomok és a sarkakon kopásnyomok, egyébként jó állapotban.
[Agostini, Alberto Maria de (1883-1960)] Alberto M. de Agostini: Tíz esztendő a Tűzföldön. Ford.: Cholnoky Béla. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 209+(3) p.+28 (fekete-fehér képek) t. Kiadói aranyozott, festett egészvászon sorozatkötés, kopottas borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, néhány kijáró lappal.
Deák Gábor - Gyimesi Sándor: Olvasókönyv Borsod-Abaúj-Zemplén megye és Miskolc város történetéhez. Miskolc, 1965. Kiadói papírkötés, gerincnél levált, kopottas állapotban.