Books: Travelling, Local History

Number of items: 290

Bay Ferenc: Napóleon Magyarországon. A császár és katonái Győr városában. Bp., 1941, Officina. Papírkötésben, kiadói sérült papír védőborítóval.
19048.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
2 000 HUF
5,18
5,71
Minimum bid:
2 200 HUF
2 200 2 600 3 000
Maróthy Jenő: Felvidéki falevelek. Húsz küzdelmes esztendő életéből. Bp., 1939, Kir. M. Egyetemi Ny., 251+3 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kopott, szakadt borítóval, a könyvtest szétvált és elvált a borítótól.
19049.

Available for bidding
2 400 HUF
6,22
6,86
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
19050.

Available for bidding
600 HUF
1,55
1,71
Minimum bid:
600 HUF
600 700 800
Erdély északi része és a Székelyföld. Bp., é. n., Országos Magyar Idegenforgalmi Hivatal. Papírkötés, gazdagon illusztrált.
19051.

Available for bidding
2 000 HUF
5,18
5,71
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
A Miskolci Sütőipari Vállalat 40 éves története. 1949-1989. Összeáll.: Bendsák Kálmán, Veress István. Miskolc, (1989), Borsod Megyei Lapkiadó Vállalat. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Aranyozott nyl-kötésben. + A Miskolci Sütőipari Vállalat a könyvhöz mellékelt levele (tiszteletpéldány dr. Kovács László városi tanácselnök részére), Bendsák Kálmán igazgató aláírásával
19052.

Available for bidding
2 800 HUF
7,25
8,00
Minimum bid:
2 800 HUF
2 800 3 200 3 800
A Borsod-Miskolczi Közművelődési és Múzeum-Egyesület közművelődési osztályának jelentése az 1911/1912. idényről. Miskolc, 1912, Klein és Ludvig-ny., 44 p. Kiadói tűzött papírkötés, részben fakó borítóval.
19053.

Available for bidding
2 000 HUF
5,18
5,71
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Zolnay László: A XIII-XIV. századi budai királyi palotáról. A szerző, Zolnay László (1916-1985) régész, történész által az író Németh László ( 1901-1975) részére DEDIKÁLT példány. A budai várostörténet első századának néhány kritikus kérdése. Különlenyomat: A Művészettörténeti Dokumentációs Központ Évkönyve 1959-60. Bp., 1961, Képzőművészeti Alap, 64 p. Kiadói papírkötés, foltos lapokkal.
19054.

Zolnay László: A XIII-XIV. századi budai királyi palotáról. A szerző, Zolnay László (1916-1985) régész, történész által az író Németh László ( 1901-1975) részére DEDIKÁLT példány. A budai várostörténet első századának néhány kritikus kérdése. Különlenyomat: A Művészettörténeti Dokumentációs Központ Évkönyve 1959-60. Bp., 1961, Képzőművészeti Alap,...

Available for bidding
2 000 HUF
5,18
5,71
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
1928 Békési reformátusok naptára az 1928-imk szökő évre. Szerk.: Tildy Zoltán és Karácson András. IV. évf. Tahitótfalu, Keresztyén Család. Kiadói illusztrált papírkötés, foltos borítóval, kissé szakadt gerinccel.
19055.

Available for bidding
2 000 HUF
5,18
5,71
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Isaszegi Adattári Közlemények 1., III-IV. Iszaszeg, 1973-1977-1982, Isaszegi Falumúzeum Múzeumbaráti Köre. Kiadói papírkötések. Az 1. szám megjelent 500 példányban.
19056.

Available for bidding
1 800 HUF
4,66
5,14
Minimum bid:
1 800 HUF
1 800 2 000 2 400
Gróf Kinskyné Pálmay Ilka: Emlékirataim. Bp., 1912, Singer és Wolfner, 254 p. Első kiadás. Szövegközti és egészoldalas, fekete-fehér képekkel illusztrálva. Átkötött félvászon-kötésben, tulajdonosi névbélyegzőkkel, néhány lapon kisebb foltokkal.
19057.

Available for bidding
2 000 HUF
5,18
5,71
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
A Szovjetunió orografikus (hegyrajzi) képződményeinek névjegyzéke. Moszkva, 1976, Nedra. Orosz nyelven. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült borítóval, intézményi bélyegzővel. / In Russian language. Hardcover, with slightly damaged cover.
19058.

Available for bidding
1 800 HUF
4,66
5,14
Minimum bid:
1 800 HUF
1 800 2 000 2 400
Lestyán Sándor: Pest-Budai regélő. Bp., 1940, Officina, 1 t.+245+1 p.+ 5 (egy kihajtható táblával) t. Kiadói fél-pergamenpapír-kötésben, a kötéstáblán a budai várat ábrázoló fém plakettel, sérült gerinccel.
19059.

Available for bidding
1 200 HUF
3,11
3,43
Minimum bid:
1 200 HUF
1 200 1 400 1 600

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF