Maróthy Jenő: Felvidéki falevelek. Húsz küzdelmes esztendő életéből. Bp., 1939, Kir. M. Egyetemi Ny., 251+3 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kopott, szakadt borítóval, a könyvtest szétvált és elvált a borítótól.
A Miskolci Sütőipari Vállalat 40 éves története. 1949-1989. Összeáll.: Bendsák Kálmán, Veress István. Miskolc, (1989), Borsod Megyei Lapkiadó Vállalat. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Aranyozott nyl-kötésben. + A Miskolci Sütőipari Vállalat a könyvhöz mellékelt levele (tiszteletpéldány dr. Kovács László városi tanácselnök részére), Bendsák Kálmán igazgató aláírásával
A Borsod-Miskolczi Közművelődési és Múzeum-Egyesület közművelődési osztályának jelentése az 1911/1912. idényről. Miskolc, 1912, Klein és Ludvig-ny., 44 p. Kiadói tűzött papírkötés, részben fakó borítóval.
Zolnay László: A XIII-XIV. századi budai királyi palotáról. A szerző, Zolnay László (1916-1985) régész, történész által az író Németh László ( 1901-1975) részére DEDIKÁLT példány. A budai várostörténet első századának néhány kritikus kérdése. Különlenyomat: A Művészettörténeti Dokumentációs Központ Évkönyve 1959-60. Bp., 1961, Képzőművészeti Alap,...
1928 Békési reformátusok naptára az 1928-imk szökő évre. Szerk.: Tildy Zoltán és Karácson András. IV. évf. Tahitótfalu, Keresztyén Család. Kiadói illusztrált papírkötés, foltos borítóval, kissé szakadt gerinccel.
Gróf Kinskyné Pálmay Ilka: Emlékirataim. Bp., 1912, Singer és Wolfner, 254 p. Első kiadás. Szövegközti és egészoldalas, fekete-fehér képekkel illusztrálva. Átkötött félvászon-kötésben, tulajdonosi névbélyegzőkkel, néhány lapon kisebb foltokkal.
A Szovjetunió orografikus (hegyrajzi) képződményeinek névjegyzéke. Moszkva, 1976, Nedra. Orosz nyelven. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült borítóval, intézményi bélyegzővel. / In Russian language. Hardcover, with slightly damaged cover.
Lestyán Sándor: Pest-Budai regélő. Bp., 1940, Officina, 1 t.+245+1 p.+ 5 (egy kihajtható táblával) t. Kiadói fél-pergamenpapír-kötésben, a kötéstáblán a budai várat ábrázoló fém plakettel, sérült gerinccel.