Untamed Australia. Chatswood, 1972, Australian Universities Press, 32 p. Színes fotókkal illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, a gerincen kisebb sérüléssel.
Gazdag László: Régi vízfolyások és elhagyott folyómedrek Orosháza környékén. Különlenyomat az orosházi Szántó Kovács Múzeum évkönyvéből. Orosháza, 1960, Szántó Kovács Múzeum, 257-306 p.+2 (térképek) t. Kiadói papírkötés.
Békéscsaba városképi és műemléki vizsgálata. Bp., 1951, Múzeumok és Műemlékek Országos Központja, 6+5+1+2+9+1+6+7+1+6+4 p. Papírkötésben, két lap szélén szakadásokkal, sérült gerinccel.
A Borsod - Miskolczi Közművelődési és Muzeum Egyesület 1901., 1905-1906. évkönyve. Szerk.: Dr. Szentpáli István, Balogh Bertalan. Miskolc, Forster, Klein és Ludvig - Szelényi és Társa, 94 p.; 1+167 p. Kiadói papírkötések, az első kötet sérült gerinccel, a második kötet foltos, sérült borítóval, sérült, javított gerinccel és sérült kötéssel, foltos címlappal.
Führer in Karlsbad und Umgebung. Karlsbad (Karlovy Vary), 1898, Franieck'schen Druckerei. Egészoldalas képekkel illusztrálva, egy kihajtható táblával. Német nyelven. Kiadói tűzött papírkötés, sérült, foltos borítóval, a hátsó borító hiányzik, helyenként kissé foltos lapokkal.
Sztrémi Zsuzsanna szerk.: Hollókő. A világörökség. h.n., 2002, Hollókőért Közalapítvány, kartonált papírkötés, többnyelvű bevezetővel. Hollókő tárgyi kultúrájával és mindennapjaival kapcsolatos színes fotókat tartalmazó kiadvány.
Venedig und seine Umgebung. Praktischer Führer für den Fremden. Mailand-Venedig, é.n. (cca 1920), A. Scrocchi, XVI+204 p.+ 1 (Velence kihajtható térképe) t. Német nyelven. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, kissé hiányos gerinccel.
Séta bölcsőhelyem körül. Szerk.: Kovács László. Az Erdélyi Szépmíves Céh jubileumi díszkiadás. Kolozsvár,é.n.,Erdélyi Szépmíves Céh, 198+18 p. Az oldalszámozáson belül gazdag, egészoldalas fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kemény János, Tamási Áron, Karácsony Benő, Wass Albert, Kós Károly, Reményik Sándor és mások írásaival. Kiadói egészvászon-kötésben. + Vásárhelyi Z. Emil: Erdélyi művészek. A...