Vörös Géza (1897-1957), össz. 3 db mű: Szilvaszedő, Család, Jelenet. Tempera, tus, papír. 2 db jelzett, 1 db jelzés nélkül. 13x11 cm, 13x6 cm, 10x9 cm.A művész által készített, eredeti, üvegezett fakeretben. Vörös Géza korai alkotásai!
Szervátiusz Jenő (1903-1984): Önarckép, 1946. Pasztell, papír, jelzés nélkül, 46×30 cm. Proveniencia: Banner Zoltán (1932-) művészettörténész, író gyűjteményéből. Üvegezett fakeretben. / Szervátiusz Jenő (1903-1984): Self portrait, 1946. Pastell on paper, unsigned. 46×30 cm. Provenance: from the collection of art historian Zoltán Banner (1932-). Framed
Milada Špálová, cseh festő (1884-1963): Havas utca (Felvidék v. Kárpáalja?) 1920-40 körül. Olaj, karton. Jelezve jobbra lent. Hátoldalán korabeli prágai címkével és bélyergzővel. Fakeretben. 46x54 cm/ Milada Špálová, Czech painter (1884-1963): Snowy street (Czechoslovakia/Carpathians?). Oli on cardboard, signed lower right. With label and stamp from Prague, around 1920-40. Framed. 46x54 cm
Márk Lajos (1867-1940): Dáma fotelben (vázlat). Olaj, vászon, kartonon jelezve jobbra lent. Proveniencia: Orosz Péter, a 2007-ben megjelent Márk Lajos kötet szerzőjének és családjának gyűjteményéből. Dekoratív, kissé sérült fakeretben, 80×60 cm /
Grafikák a kohó- és gépipar munkájáról, 19 rézkarc, papír, jelzettek, közte Gyémánt László, Pásztor Gábor, Würtz Ádám, Gacs Gábor, Czinke Ferenc, Feledy Gyula és mások, kopott haránt-alakú egészvászon mappában: 19,5x29,5 cm, mappa: 30x43 cm.
ef.Zámbó (efZámbó) István (1950-): Új magyar népművészet, 2022. Egyedi beavatkozású print (Ebp), merített papír, jelzett, sorszámozott 3/3, lapméret: 44x32 cm. Kis beszakadással és gyűrődéssel a szélén