Kis János: Nevezetes Utazások Tárháza,… 2. köt. Kapitány Marchand Istvánnak utazása a világ körül..., Drake utazásának velejével együtt. Ford.: Matskási Ferenc Pest, 1816. Trattner J. nyomdája. Korabeli dombornyomott vászonkötésben (borító sérült)