Újszövetségi Szentírás a Vulgata szerint Káldi György fordításában, Palladis Rt, 1928. 20 művészies, rézkarcszerű képpel, aranyozott, dombornyomott, kissé kopottas bőrkötésben
Szederkényi Anna munkái 6 kötetben, Singer és Wolfner, Budapest én. egységes kiadói félvászon kötésben (egy kötetben a kötés laza, a többi jó állapotban)
Nagy háború előtti hagyaték könyv tétel: 25 db könyv, benne a Világ Történelme I-II., Atheaneum kézi lexikon, Jókai, 1864-es német folyóirat évfolyama, más szépirdalom vegyes minőségben
1936 Új idők lexikona I.-XXIV. kötet. Teljes 12 könyvben, Signer és Wolfner Irodalmi intézet, Budapest Aranyozott kiadói egészvászon kötésben. (néhány helyen a kötés elvált, az I. kötetből 1 lap hiányzik, de egyébként szép állapotú, hiánytalan kötetek) MOST jelképes áron!
Losonczi István: Hármas kis tükör, melly I. a´ Szent Históriát, II. Magyar országot, III. Erdély országot, annak földével, polgári-állapatjával, és históriájával, gyenge elmékhez alkalmaztatott módon, a´ nemes tanulóknak, summásan, de világosan elöadja, Komárom, 1809. Weinmüllerné 216 p. 2 kihajtható térkép. Egykorú, félbőr kötésben. (Kötés és az első és utolsó néhány lap sérült, ázott, de mind hi...
Békés megye képes krónikája, Békés megye körgyűlésének milleniumi bizottsága, 2001, aranyozott kiadói papírkötésben, színes tékával 405p rengeteg képpel