Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 120

11516.

Kikiáltási ár:
19 000 Ft
49,22
54,29

Petőfi Sándor: Szerelem gyöngyei Pest, 1845. Landerer és Heckenastnál. 70 p. Első kiadás! Az első önálló Emichnél megjelent Petőfi-kötet. A versek ihletője Mednyánszky Berta, a költő akkori szerelme volt, akit 1845 augusztus-szeptemberében többször meglátogatott Gödöllőn, de a lány apja visszautasította a leánykérést. Páratlanul ritka! Gerincén aranyozott feliratú, szép későbbi bordázott félbőr kötésben. Egy oldal restaurált, egyébként szép állapotban.
11517.

Petőfi Sándor: Szerelem gyöngyei Pest, 1845. Landerer és Heckenastnál. 70 p. Első kiadás! Az első önálló Emichnél megjelent Petőfi-kötet. A versek ihletője Mednyánszky Berta, a költő akkori szerelme volt, akit 1845 augusztus-szeptemberében többször meglátogatott Gödöllőn, de a lány apja visszautasította a leánykérést. Páratlanul ritka! Gerincén aranyozott feliratú, szép későbbi bordázott félbőr kö...

Kikiáltási ár:
500 000 Ft
1 295,34
1 428,57

Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben Bevezető kötet. Budapest, 1887, Magyar Kirélyi Államnyomda. Rengeteg illusztrációval. Szép állapotú aranyozott kiadói egészvászon kötésben. 4 oldal kissé foltos, egyébként nagyon szép állapotban!
11518.

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
23,32
25,71

11519.

Kikiáltási ár:
55 000 Ft
142,49
157,14

Móra Ferenc : Szegedi tulipános láda I-II.kötet 1936 Bp.Révai fa tulipános láda tékával. Jó állapotban
11520.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43
28

Vajda Emil, Dr.: Kossuth Lajos. Élet és jellemrajz. Bp. 1892. Franklin. Festett egészvászon kötésben. Sok képpel. Nagyon szép állapotban.
11521.

Kikiáltási ár:
4 600 Ft
11,92
13,14

Josephi Antonii Transylvani (Erdélyi József)  Adversus Vindicias Fratris Hyacinthi Campion. Apologia altera. Agriae, 1768. 92p.  Korabeli papírkötésben
11522.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86

Madách Imre: Az ember tragédiája. Bp. Athenaeum. 1887. Festett egészvászon kötésben, néhány sérült szélű lappal
11523.

Kikiáltási ár:
1 500 Ft
3,89
4,29

Madách Imre: Az ember tragédiája. Első kritikai szövegkiadás. Sajtó alá rendezte: Tolnai Vilmos. Bp. 1923. MTA. Egészvászon kötésben
11524.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71

Csiky Gergely: Buborékok. Bp., 1885. Athenaeum 112p.
11525.

Kikiáltási ár:
800 Ft
2,07
2,29

11526.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86

1943 Illyés Gyula: A tű foka, Nyugat Kiadó, Bp., dedikált példány, puha papírkötésben, megviselt állapotban
11527.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft