500 000 Ft
1 295,34 EUR, 1 428,57 USD
Petőfi Sándor: Szerelem gyöngyei Pest, 1845. Landerer és Heckenastnál. 70 p. Első kiadás! Az első önálló Emichnél megjelent Petőfi-kötet. A versek ihletője Mednyánszky Berta, a költő akkori szerelme volt, akit 1845 augusztus-szeptemberében többször meglátogatott Gödöllőn, de a lány apja visszautasította a leánykérést. Páratlanul ritka! Gerincén aranyozott feliratú, szép későbbi bordázott félbőr kötésben. Egy oldal restaurált, egyébként szép állapotban.