Malonyay Dezső - A magyar nép művészete. I kötet. A kalotraszegi magyar nép művészete. Bp. 1911. Franklin Festett, aranyozott, selyemrátétes (kis foszlás a sarkoknál) kiadói vászonkötésben, jó állapotban.
Malonyay Dezső: A magyar nép művészete II. kötet 1985/1909 A székelyföldi,a csángó és a torockói magyar nép művészete. Bp., 1909. Franklin. Szecessziós festett egészvászon kötésben. Jó állapotban
Malonyay Dezső - A magyar nép művészete. Harmadik kötet. A balatonvidéki magyar pásztornép művészete. Bp. 1911. Franklin Festett, aranyozott, selyemrátétes (kis kopás a sarkoknál) kiadói vászonkötésben, jó állapotban.
Malonyay Dezső - A magyar nép művészete. IV kötet. A dunántúli magyar nép művészete. Bp. 1911. Franklin Festett, aranyozott, selyemrátétes (kis foszlás a sarkoknál) kiadói vászonkötésben, jó állapotban.
1907 A Művészet c. folyóirat komplett évfolyama. Szerkeszti Lyka Károly. Az Országos Magyar Képzőművészeti Társulat támogatásával kiadja Singer és Wolfner. Jó metszetekkel