Dr. Wünscher Frigyes: Tordas. A Balogh Elemér szövetkezeti mintafalu. Debrecen - Budapest, 1943, Csáthy Ferenc Egyetemi Könyvkereskedés és Irodalmi Vállalat Rt. Kiadói félvászon kötésben, gazdag képanyaggal, térképekkel (gerincen apró szakadás)
Utazás Keleten (1881) Őfelsége `Zrínyi` korvettjén, készítette Greguss György. A kézzel írt és illusztrált eredeti fakszimile kiadása. Optimum Kiadó, é.n.
Lehoczky Tivadar - Beregvármegye monographiája. II. kötet: Általános rész Ungvár, 1881. Pollacsek Miksa Könyvnyomdája. 501p. (egy lap kijár egyébként jó állapotban)
Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára: Chun Károly - Mélytengerek világa 1. kiadás, 73 képpel és 15 melléklettel aranyozott kiadói egészvászon kötésben, Lampel és Wodianer, Bp. szép állapotban, térképpel