2db utazással kapcsolatos könyv: Helmut Hanke, A hetedik földrész, Bp., 1966, Táncsics; Juri Szemjonov, Szibéria meghódítása, H.n., é.n., Athenaeum. Illusztrációkkal, kissé kopottas, de jó állapotban
Baktay Ervin: India I-II. köt. Bp., 1932, Singer és Wolfner. Egybekötve kiadói vászonkötésben, 282db fekete-fehér fotóval, 1db térképpel, jó állapotban
Erődi Béla: A Szentföldön. Száztíz képpel, Térkép nélkül. Bp. 1908. Lampel R., 264 p. + SEBŐK Imre, Schultz Aurél: Tengereken túl. Bp. 1913, Élet. 197 l., 4 lev. Számos szövegközti és egész oldalas fényképpel illusztrálva. Mindkét könyv gerince hiányzik
Horváth Béla, dr. Vitéz Reza Sah az ezüst oroszlán trónján Essad bey és más írók műveiből Bp. 1942? Rege. 160p. képanyaggal .Ritka! Kiadói papírkötésben, illusztrált borítékban.
David & Charles Livingstone: Explorations dans l'Afrique Australe et dans le bassin du Zambese depuis 1840 jusq'a 1864. Paris, 1879, Librairie Hachette & Cie. Kiadói félvászon kötésben, 20 metszettel illusztrálva, Helene Lantos ex librissel, apró hibákkal / Half-linen binding, tiny faults, with 20 engravings and an ex libris