1927 Miskovits Ferenc: A budapesti kálváriahegyi kápolna és Johann Fischer von Erlach, in Egyházközségi Tudósító, I. évf. 3. sz., folyóirattöredék a teljes cikkel
1827 J.: Budai Várban talált régi gazdag sírboltról, és benne hihetőleg helyheztetett Katalin Királyné, Podiebrad´ leánya´ teteméről. Tudományos Gyűjtemény 1827/II, p42-61
1831 Gyurikovits György: Magyar nyelven írt eredeti Oklevelek 's jeles Irományok XVI. és XVIIdik századokból, in Tudományos Gyűjtemény, XV/10, pp71-88, folyóirattöredék a teljes cikkel
1831/1832 Róthkrepf Gábor: Második Toldalék a Magyar országi Muzsika történetéhez, in Tudományos Gyűjtemény XV/1 pp1-38; XVI/8 pp87-101, töredékek a teljes cikkel
1832 Podhradczky József: A' Mohátsi ütközet szerentsétlen kimenetelét tulajdoníthatjuk-e Zápolya Jánosnak? in Tudományos Gyűjtemény, 1832/5, pp59-71, folyóirattöredék a teljes cikkel
Egyed Antal: Duna-Földvár leírása in Tudományos Gyűjtemény 1832. XI. újságtöredék a komplett cikkel / Fragment of the magazine with the complete article 10p.