Die heilingen Schriften des alten und neuen Testamentes. Herausgegeben von Leander van Eß. Sulzbach, 1868, Seidelschen Buchhandlung. Dombornyomott egészbőr kötésben (gerinc és kötés sérült)
Emil Naumanns Illustrierte Musikgeschichte. II. Die Entwicklung der Tonkunst aus früheren Anfängen bis auf die Gegenwart. Stuttgart 1908. 1130p. In full linen binding (small fault)
1928-1933 Larousse - A XX. század enciklopédája I-VI. kötet, Librairie Larousse, Paris. Francia nyelven, kiadói dombornyomott aranyozott keménykötésben, kissé kopottas állapotban, rengeteg színes képpel, térképpel, metszetekkel és szövegközti ábrákkal
Amrosius, Frenzel: Das Bild der Erde. Ein Neuer Atlas in 100 Kartenseiten mit statistischen Angaben und alphabetischem Namenverzeichnis. Bielefeld, Leipzig Velhagen & Klasing 1930 Tartalmas album (gerincen apró hiba) / small fault on spine-cover 30x50 cm
De Coster, Charles: Tyl Ulenspiegl - Mit 10 handkolorierten Bildern von Ludwig Bock. München 1920. Kösl & Klie. Kézzel színezett rajzokkal kis hibás félbőr kötésben / slightly damaged half-leather binding
Berquin: L'ami des enfants et des adolescents. Mit Wörterbuch. Quedlinburg - Leipzig, 1849, Gottfried Basse. Viseltes kiadói félvászon kötésben, belül foltokkal és ceruzás jegyzetekkel, az előzéklapon a tulajdonos bejegyzésével és ragasztással / Original half-linen binding, used condition, with pencil marks, owner's inscript on flyleaf
Hugh Lofting: Doktor Dolittle auf dem Mond. Berlin - Grünewald, 1933, Williams u. Co. A szerző illusztrációival, kissé viseltes kiadói egészvászon kötésben / Illustrated by the author, in original linen binding with faults
Dr. Hansi Rosenberger: Mädchen turnen und spielen. Bd. I. Grundschule. München - Berlin, 1939, R. Oldenbourg. Kiadói papírkötésben, illusztrációkkal (a kötés levált) / Illustrated, in paper cover, used condition