Domanovszky Sándor: Magyar Művelődéstörténet. I-V. kötet. I.: Ősműveltség és középkori kultúra. II.: Magyar renaissance. III.: A kereszténység védőbástyája. IV.: Barokk és felvilágosodás. V.: Az új Magyarország. Bp., 1939-1942 Magy. Történelmi Társ. [Révai]. 636p. + 670p. + 664p. 658p.; 684p. Rendkívül gazdag, részben színes, egészoldalas és szövegközti képanyaggal, táblákkal. Kiadói, aranyozott, bordázott gerincű kissé kopott félbőr kötésben a gerincen néhol kis hibákkal.
Mezőfi Vilmos, Elek Sándor: Évezredek története, Fráter és Társa könyvnyomdája, Bp. I.,II.,VI. kötetek (hiánytalan, a gerincek sérültek, de a lapok jó állapotban)