Zsidó költőkből. Salamon Ibn Gabiról. Juda Halévi. Juda Alcharizi. Ford. Kecskeméti Lipót. Bp., 1887, Athenaeum. 230p. /Magyar-Zsidó Szemle Irodalmi Vállalata./ Kiadói (Gottermayer), díszesen festett vászonkötésben, rajta egy apró kopással
Relando, Hadriano: Antiquitates Sacrae Veterum Hebraeorum Delineatae Ab Hadriano Relando. Praefationem Praemisit Io. Franciscus Buddevs Leipzig Joh. Fridericum Wehrmannum 1712. Korabeli pergamen kötésben. A hátsó előzéklap sérült, egyébként jó állapotú /
Contemporary parchment binding. Back pastedown endpaper damaged, otherwise good condition
cca 1940 Pollák Miksa (1868-1944) a soproni neológ izraelita hitközség rabbija szertartás közben (sérült) /
Miksa Pollák rabbi and historian during ceremony (minor damage), 18x13cm