Könyvek: Történelem

Tételek száma: 59

Gvadányi József, gróf: A világnak közönséges históriája.  A mellyet magyar hazájához viseltető szeretettül ösztönöztetvén, és néhány jeles, és hiteles Authorokból ki-szedegetvén ugyan ezen Hazájának élő nyelvén bátorkodik nékie … bé-mutatni -- Magyar Lovas generális. VII. kötet. Pozsony, 1805. Wéber Simon Péter. 1 rézm. címkép 360p.; Korabeli, aranyozott, kissé sérült gerincű félbőr-kötésben, festett lapszélekkel
12269.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86
Losonci István: Hármas Kis-Tükör, 1849. és 1850. évi kadás. melly Magyarország’ I. Legujabb földleírását II. Régibb és lgujabb polgári állapotát. III. A’ magyar nemzetnek régibb és legujabb történetét híven ábrázolja XIII. toldalékkal.  Pesten, 1850. Trattner-Károlyi. 16 p. 192 p. 144 p. 112 p. (Térkép nélkül)
12270.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
41,45
45,71
Trattner J.M. és Károlyi István: Nemzeti Kalendáriom, 1838 Pest
12271.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43
10
12272.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14
12273.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
31,09
34,29
Edvi Illés Károly: A magyar büntetőtörvénykönyv magyarázata. I. és III. köt. Harmadik, teljesen átdolgozott kiadás. Bp. 1909. Révai. 591 p.; 688 p. Félvászon kötésben.
12274.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
Lassú István: A' Prussziai királyság státistikai, geographiai és históriai leirássa Pesten, 1828. Trattner és Károlyi. 161p. Korabeli karton kötésben. (Címlapba, kis beletépés)
12275.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14
9
Huber, Alfonz: Ausztria története. Átdolgozta: Baróti Lajos. Átnézte: Pauler Gyula. I. kötet Bp., 1899. MTA. Hornyánszky ny. 528 p. Kiadói, aranyozott, zöld angolvászon sorozatkötésben.
12276.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
3,63
4,00
12277.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86
Mária Antonia levelezése. Az eredeti kéziratokból közzétette gróf Hunolstein. A harmadik kiadás után franciából fordította Beck Hugó. Pest, 1865, Emich Gusztáv sajátja. Korabeli, aranyozott félvászon kötésben (kissé kopottas állapotú)
12278.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71
12279.

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
129,53
142,86

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft