Vasi, Mariano: Itinerario istruttivo di Roma o sie descrizione generale delle opere piu insigni di pittura, scultura, e architectura.... Roma 1794. I. 436p. Számos metszettel és 2 kihajtható térképpel. Korabeli, gerincén sérült papírkötésben, itt-ott ázás nyomaival és bejegyzésekkel / With numerous engravings and two fold-out maps. In contemporary paper binding, worn on spine, with some water pat...
Protocolle du Régiment des Volontaire de Benyowszky crée en 1772. Benyovszky Móric madagaszkári jegyzőkönyve 1772-1776. Bp., 2004, Országos Széchényi Könyvtár - Magyar-madagaszkári Baráti Társaság - Kossuth Kiadó. A francia nyelvű kézirat hasonmása, francia betűhű átirata és magyar fordítása, kiadói műbőr kötésben / Facsimile and transcription of the French text with Hungarian translation, f...
Dvihally Géza: Esztergom sz. királyi város. Történeti és jelenkori ismertetés. Esztergom, Buzárovits. 147p. + hirdetések + térkép. Kissé kopott papírkötésben
Tóth Ferenc, dr.: Pápa megyei város és környéke. Természeti- és emberföldrajzi tanulmány. Pápa, 1933. Keresztény Nemzeti Ny. 87+(1)p.+1t.+1 kihajt. térk. Lapszámozáson belül számos egészoldalas táblával és szövegközti illusztrációval. Pongrácz Józsefnek dedikált példány. Kiadói papírborítóban.
Kovács Eszter: Pápa - földrajzi tanulmány. Szeged, 1939. Árpád nyomda 102p. + hozzákötve: Beke Ödön: A pápavidéki nyelvjárás - három rajzmelléklettel. Bp., 1905 Athenaeum. 72p. Szép állapotú félvászon védőkötésben, eredeti címlapok bekötve