Euripides I. Deutsch in den Versmaßen der Urschrift von J. J. C. Donner. Zweite verbesserte Auflage. Leipzig-Heidelberg, 1859, C. F. Winter'sche Verlagshandlung. Euripidész drámái németül [Hippolitosz, Hekabé, Heléna, Főníciai nők, Médeia, Oresztész], dombornyomott, aranyozott, egészvászon kötésben / Euripides' dramas in German, linen binding
Homeri Odyssea. Edidit Guilielmus Dindorf. Pars I. (I-XII). Leipzig, 1860, Teubner. Az eredeti, ógörög szöveg kiadása. Magyar nyelvű ceruzás bejegyzésekkel. Kissé viseltes, korabeli papírkötésben. A példány több helyen sérült, ill. hiányos: a 191-192. és a 195-198. lapok [150-215. és 276-411. sorok] hiányoznak, helyettük jegyzetlapok szerepelnek; a 361-362. lapon kivágás, a 363. oldalon ragasztás ...