A világjárás hősei című sorozat 13 kötete. Bp., é.n., Utazási Könyvek Kiadóhivatala. Mindegyik kötet gazdagon illusztrálva, a szerzők eredeti felvételeivel, aranyozott, festett, kiadói egészvászon kötésben, jó állapotban
Orbán Balázs: Torda város és környéke. 33 nagy és 12 szövegképpel. Bp., 1889, Pesti Könyvnyomda-Részvény-Társaság (Reprint kiadás: Bp., 1984, Helikon). Kiadói egészvászon kötésben, védőborítóval
Christine Garnier - Jean Fralon: Le Fétichisme en Afrique noire (Togo-Cameroun). Avec 30 dessins de Ray Bret Koch. Paris, 1951, Payot. Kiadói festett papírkötésben, illusztrált, sok tollas beírással / Paperback, with inscriptions
H. Baumann - D. Westermann: Les peuples et les civilisations de L'Afrique suivi de les langues et l'éducation. Avec 461 figures et 23 cartes. Préface de Théodore Monod. Paris, 1957, Payot. Kiadói festett papírkötésben, 461 rajzzal és 23 térképpel / Paperback, illustrated
D.-P. de Pedrals: Manuel Scientifique de L'Afrique Noire. Cartes et gravures dessinées par l'auteur. Paris, 1949, Payot. Kiadói papírkötésben, illusztrált / Paperback, illustrated