Paul-Ernest Joset: Les Sociétés Secretes des hommes-léopards en Afrique noire. Avec 11 gravures de l'auteur et 8 photographies. Paris, 1955, Payot. Kiadói, illusztrált papírkötésben, illusztrációkkal, részben felvágatlan / Paperback, illustrated
Martin Johnson: Mit dem Kurbelkasten bei den Menschenfressern. Abenteuer auf den Neuen Hebriden. Leipzig, 1927, F. A. Brockhaus. Kiadói egészvászon kötésben, védőborítóval, fotókkal illusztrált / Linen binding, dust jacket, with photos
A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára: Bergman,Sten: Kamcsatka ősnépei, vadállatai és tűzhányói között. 70 képpel és egy térképpel, Ford. Dr. Cholnoky Béla Bp. é.n. Franklin. 272 l. 23 t.. Aranyozott, kiadói egészvászon kötésben. Jó állapotban. II. kiadás
Magyar Földrajzi Társaság könyvtára: Stein Aurél: Homokba temetett városok. Régészeti és földrajzi utazás Indiából Kelet-Turkesztánba 1900-1901-ben számos képpel. átdg. Halász Gyula, Lampel R. 1908, (térképen szakadás)
Magyar Földrajzi Társaság könyvtára: Sven Hedin: Ma Csung-Jin menekülése 61 képpel, Bp. Franklin-Társulat. Aranyozott, kiadói egészvászon kötésben. Jó állapotban.
Sven Hedin: A rejtelmes India felé I. kötet, Ford., bev. Zigány Árpád. Bp., é.n., Magyar Kereskedelmi Közlöny Hirlap- és Könyvkiadó-Vállalat. Kiadói, aranyozott, egészvászon kötésben, fotókkal és rajzokkal gazdagon illusztrálva, jó állapotban
Modern Utazók Felfedezők Könyvtára: Sven Hedin - Pekingtől Moszkváig, Ford. Dr. Balassa József, aranyozott, kiadói egészvászon kötésben, Franklin Társulat, Bp. szép állapotban