Jósika Miklós: Második Rákóczi Ferencz I-IV. Pest, 1861, Heckenast Gusztáv. Kiadói egészvászon kötés, jó állapotban, belsejében Tátray József pecséttel.
Arab regék (Az Ezeregyéjszaka meséi) Ford. Vörösmarty Mihály I. kötet Pest, 1866. Heckenast Gusztáv. 1 t. (lith. díszcímlap), 471 p.; Bordázott félbőr kötésben
P. Virgilii Maronis Opera, cum interpretatione et nonnullis notis P. Caroli Ruaei Soc. Jesu. Tom I-III. (Bucolica, Georgica, Aeneidos, Exerciationibus Rhetoricis). Tyrnaviae, 1760, Typis Academicis Societ. Jesu. Eredeti félbőr kötésben, jó állapotban
Greacum lexicon manuale. Tribus partibus constans hermeneutica, analytica, synthetica, primum a Beniamine Hederico ... et multis modis castigatum et emendatum cura Io. Augusti Ernesti. Lipsiae (Lipcse), 1796, Io. Frid. Gleditschii. Korabeli egészvászon kötésben, jó állapotú (gerincen kisebb sérülések, a címlapon az egykori tulajdonosok bejegyzése, pecsétje) / Original leather binding, inscri...
Mikszáth Kálmán: Club és folyosó Bp., 1893. Révai Testvérek kiadása Kiadói, díszes, festett, dúsan aranyozott, a szerző arcképével is illusztrált, sötétbarna egészvászon kötésben, festett lapszélekkel. A kötés Gottermayer Nándor műhelyében készült, Aufrecht és Goldschmied kliséivel. 3 lap sérült és kijár, egyébként szép példány.
Mikszáth Kálmán: Pipacsok a búzában. Első kiadás! Bp., 1890. Révai Testvérek kiadása Kiadói, díszes, festett, dúsan aranyozott, a szerző arcképével is illusztrált, sötétbarna egészvászon kötésben, festett lapszélekkel. A kötés Gottermayer Nándor műhelyében készült, Aufrecht és Goldschmied kliséivel. néhány lap kijár egyébként szép példány.