Kemény János: Kutyakomédia. Regény. Kolozsvár, (1934), Erdélyi Szépmíves Céh. Kiadói, festett, egészvászon kötésben (belül a gerinc mentén kis sérülés)
Walter Tibor: A repülő ember. Bp., 1942, Magyar Repülő Sajtóvállalat és Stádium Sajtóvállalat. Kiadói félvászon kötésben, kétoldalas fotókkal illusztrált, közepes állapotú (kötés viseltes)
Flammarion, Camille: A világ vége. Ford. Kenedi Géza. Hetedik kiadás. Bp., é.n., Légrády Testvérek. Az eredeti borító megtartásával egészvászon kötésben, gazdagon illusztrált, közepes állapotú (gerincen kis sérülés)
Remekírók Képes Könyvtára Magyar művészek rajzaival. 14 kötet Bp., 1901, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai). Leszik-féle liliomos egészvászon kötésben, egy-két kivétellel jó állapotban
Gellért Lajos: Levelek az én megholt édesanyámhoz. Bp. 1921. Weiss ny. 127 p. Az előszót Emőd Tamás, Sebestyén Károly és Kosztolányi Dezső írta. Kiadói félvászon kötésben. Számozott: 400/171. számú példány
Marbach, O.,: Am Reissbrete. Handschriftliche Mittheilungen aus den unabhängigen Logen. 32. Jahrgang. Leipzig 1905. Bruno Zechel. Szabadkőműves folyóirat. Egészvászon kötésben. első lap kijár / Freemaison magazine in linen binding. 96p.
B. Cramer: Latomia - Neue Zeitschrift für Freimaurerei. 16. Jahrgang Leipzig 1893. Bruno Zechel. Szabadkőműves folyóirat félvászon kötésben. / Freemaison magazine in half-linen binding 184p.
Gáspár Ferencz: A Föld körül I-VI. Előszó: Vámbéry Ármin. Bp., 1906-1908, Singer és Wolfner. Teljes sorozat, kötetei egységes, festett, illusztrált, dombornyomásos, aranyozott, kiadói egészvászon kötésben, gazdag képanyaggal, a kötésen itt-ott kisebb kopásokkal, két kötet gerince félig elvált, de javítható